Jaką maszynę wybrać? Przed tym pytaniem stoi wiele osób, które mają za zadanie utrzymać czystość w szkołach, szpitalach, zakładach produkcyjnych, galeriach handlowych itp. Przed kupnem automatu szorująco-zbierającego warto skorzystać z pomocy naszych doradców – tutaj. W ofercie angielskiego producenta maszyn czyszczących Numatic znajdziemy szeroką gamę urządzeń zasilanych bakteryjnie lub kablowo. Do maszyny musi dobrać odpowiednią chemię, rodzaj pada oraz szczotkę, aby dobrać akcesoria do odpowiedniego typu posadzki i tu pomocne będzie skorzystanie z naszych bezpłatnych prezentacji maszyn czyszczących.

Urządzenia kablowe stosujemy tam, gdzie mamy do czynienia z wolnymi przestrzeniami, nie występuje ruch osoby lub np. paletowy. Tak zasilane urządzenia czyszczące Numatic będą doskonale sprawdzały się w sytuacjach, gdy wymagana jest praca ciągła (nie jesteśmy wtedy ograniczeni czasem pracy baterii).


Urządzenia bateryjne stosujemy tam, gdzie nie ma możliwości bezpiecznej pracy z kablem zasilającym. Między innymi w sytuacjach gdzie wymagane jest sprzątanie np. marketu w czasie otwarcia obiektu, czyli praca w momencie, gdy w danym miejscu przebywają klienci.

Dobór maszyny do powierzchni

Maszynę czyszczącą dobieramy przede wszystkim do wielkości powierzchni oraz czasu, w jakim chcemy ją umyć. Przy wyborze sugerujemy się, podaną przez producenta, wydajnością teoretyczną automatu szorująco-zbierającego. Pozwoli ona nam wstępnie określić jakie parametry powinno spełniać urządzenie. Możemy założyć, że podawana wydajność teoretyczna jest do osiągnięcia przez maszynę Numatic w około 60-75% w praktycznym myciu posadzek. Bierze się to stąd, iż podawane wydajności zakładają, że nie napotykamy żadnych przeszkód w czasie pracy automatu myjącego.

Największe TTV – maszyna z siedziskiem dla operatora

Wszystkie proponowane przez nas modele automatów szorująco-zbierających oferowane są jako urządzenia gotowe do pracy, podawane ceny zawierają zawsze maszynę skonfigurowaną do danego rodzaju posadzek.

Maszyny, a szorowarki

Choć maszyny czyszczące bardzo często nazywane są szorowarkami do podłóg, te dwa typy urządzeń różnią się od siebie. Podstawową różnicą jest fakt, iż szorowarki nie zbierają wody, tak jak automaty szorująco-zbierające, które służą do bieżącego utrzymania czystości. Praca szorowarką polega na namoczeniu czyszczonej powierzchni, gruntownym doszorowaniu mytej posadzki oraz zebraniu zanieczyszczeń przy użyciu odkurzacza przystosowanego do zbierania wody. Tutaj warto zaznaczyć, że zestaw szorowarka + odkurzacz można z powodzeniem określić jako podstawowe narzędzia pracy każdej firmy sprzątającej, która zajmuje się doszorowywaniem bardzo zabrudzonych posadzek oraz akcjami typu sprzątanie po np. remontach.

HFM 1515

Akcesoria do maszyn

W naszej ofercie znajdą państwo wszystkie potrzebne akcesoria oraz materiały eksploatacyjne potrzebne do codziennego użytkowania automatów szorująco-zbierających, szorowarek oraz odkurzaczy.

Jak używać?

Jeżeli chcemy zacząć pracę maszyną po raz pierwszy, najpierw ustawiamy gryf sterujący, pozwalający nam na pełną kontrolę nad urządzeniem. Następnie montujemy szczotkę czyszczącą lub uchwyt padów oraz odpowiednio dobrany pad. Następnie montujemy ssawę ssącą za pomocą dwóch pokręteł.

Aby przygotować maszynę do pracy należy napełnić zbiornik czystą wodą wraz z płynem myjącym. Należy pamiętać, aby woda była zimna aby nie powodowała odparowania któregoś ze składników płynu. W zależności od zabrudzenia, ustawiamy ilość podawanego roztworu, aby opróżnić urządzenie po skończonej pracy wystarczy wylać wodę po przez wąż spustowy i przepłukać zbiornik.

Od lat najlepszy dealer
2 697

sprzedanych
maszyn

99,4 %

zadowolonych
klientów

1

Numatic 2013

1

Numatic 2014

1

Numatic 2015

1

Numatic 2016

1

Numatic 2017

56 832 km2

obecnie czyszczą
nasze maszyny

100%

pozytywnych opinii
na allegro

Oni wybrali nasze urządzenia

Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Zadzwoń do Marcina lub Krzyśka

Marcin Piechanowski

tel. 508-278-802

Krzysztof Mularski

tel. 501-647-559

Zadzwoń do nas!