• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Czyszczenie gruntowne Kleen

Największy problem wśród pytań kierowanych do nas tyczy się właśnie środków czystości. Postaramy się wyjaśnić niektóre pozycje, zaczynając od tych najmocniejszych, czyli kategorii do gruntownego czyszczenia, za pomocą której zdziera się zużyte warstwy ochronne posadzki i doczyszcza bardzo mocne zabrudzenia.

Czyszczenie na mokro

Jednym z najtańszych i najsłabszych produktów w ofercie jest Terrano, jednak mimo to, przy odpowiednim użyciu poradzi sobie bez problemu z usunięciem powłok. Sprawdza się w czyszczeniu powierzchni wrażliwych na akalia, czyli np. linoleum, guma, lakierowany parkiet, kamień, PCV itd. Następny w kolejce pod względem skuteczności jest Lin Compact, który w ostatecznym rozrachunku, mimo iż droższy od Terrano, to tańszy w użyciu, czyli wobec gruntownego czyszczenia tego pierwszego zużyjemy 3 litry, a Lin Compact tylko 2.

Z kolei ostatni, najmocniejszy z nich Power Strip Neutra. Nie wymaga neutralizacji podłogi po zebraniu zanieczyszczeń. Do tego w ogólnym rozrachunku wypada jeszcze lepiej, w stosunku do poprzedników, w tych samych warunkach zużywa się go ok 1 litra. Po skończonym czyszczeniu wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotnym mopem.

Środek do czyszczenia Terrano

Czyszczenie na sucho środkami czyszczącymi

Solex, to bez wątpienia najchętniej wybierany produkt do czyszczenia na sucho dla powierzchni wrażliwych na akalia. Dzięki niemu zaoszczędzisz połowę czasu, który normalnie jest potrzebny na regenerację posadzki drewnianej lub linoleum. Rozpyla się małą mgiełkę na niewielkiej ilości podłogi, szoruje padem, a następnie zbiera mopem.

Wszystkie wymienione wcześniej produkty, to środki dla podłóg wrażliwych na akalia, teraz przyjrzymy się tym odpornym. Podstawowym środkiem do tego typu prac jest Terradur. Usuwa nawarstwione powłoki, a także rozpuszcza brud i tłuszcze. W tej kategorii produktów znajdziemy również Hurrican, który bardzo często stosuje się w warsztatach lub halach produkcyjnych. Rozpuszcza stare i zniszczone powłoki polimerowe, idealnie sprawdza się w nawarstwionych powłokach ochronnych.

Fosgalit, to środek przeznaczony do gruntownego czyszczenia, jednak ze względu na wysoką cenę bardzo często dodawany jest tylko dla wzmocnienia działania takich środków jak np. Solex. W takim wypadku stosuje się 50 ml na 5 litrów zwykłego środka.

Dodatki do gruntownego czyszczenia

Żeby mieć całość wyposażenia i raz na jakiś czas zregenerować posadzkę, w pierwszej kolejności wybieramy szorowarkę z mocniejszym silnikiem taką jak HFM 1515, następnie pad twardy, czyli czarny lub brązowy oraz wspomniane wcześniej środki czyszczące. W przypadku niezwykle uporczywych zanieczyszczeń możemy dobrać obciążenie do maszyny czyszącej.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !