• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]
maszyna czyszcząco-zbierająca

Nowości Numatic

W dniu 23 lutego, mieliśmy przyjemność wziąć udział w szkoleniu dotyczącym nowych produktów Numatic, a przy okazji szansę na rozwianie wielu wątpliwości głównie, jeśli chodzi o nowe silniki w odkurzaczach, ale zacznijmy od początku. Chcielibyśmy się pochwalić tym, że po raz kolejny zostaliśmy najlepszym dealerem Numatic w Polsce – dziękujemy za zaufanie.

Co nowego w maszynach?

maszyna czyszcząco-zbierającaJeżeli chodzi o maszyny czyszcząco-zbierające, jedną z podstawowych różnic jest sposób nalewania wody. Wcześniej mogła być to dosyć uciążliwa metoda nalewania wężem głównie z kranu, aktualnie możemy to zrobić również bardzo wygodnie np. z wiaderka.
Najbardziej wyróżniającym się elementem nowej obudowy jest podział kolorów, na strefę czystą i brudną oraz dodanie zupełnie nowych gum. Aktualnie gumy zbierające są w fazie testowania, ale wypadają niezwykle obiecująco. Dużo lepiej zbierają wodę i są trwalsze.
Zmiany te można uznać za kosmetyczne, ale pozwalające znacznie poprawić jakość pracy maszyną.

Dodano do oferty zupełnie nową pozycję o nazwie CRG 8055. Jest to najmniejsza maszyna z napędem i z siedziskiem dla operatora w ofercie Numatic. Jej wydajność teoretyczna, to ok 2300 m2, a szerokość czyszczenia, to 55 cm. Ma zupełnie nowe i zupełnie inne baterie niż jej więksi kuzyni, co pozwala jej pracować ok 3 godzin.

 

Odkurzacze według dyrektywy Unii

Pisaliśmy już nie raz o wchodzącej w życie nowej dyrektywie Unii Europejskiej zakazującej stosowania odkurzaczy o wysokiej mocy. Pisaliśmy również o tym, że urządzenia Numatic mimo niższej mocy od zwykłych odkurzaczy domowych, działają z większą siłą i pozwalają na ciągłą prace. Aktualnie Numatic postanowił ominąć okres przygotowawczy jaki dała UE (2 lata) i produkować odkurzacze już teraz ze zmniejszoną mocą.

Sami byliśmy sceptycznie nastawieni na taki pomysł, ale okazał się strzałem w dziesiątkę. Podstawową informacją było to, że zmienił się również sposób pomiaru – aktualnie różni się on o 200 W, więc mimo że najnowszy Henry ECO został oznaczony jako produkt 620 W, według starej normy ma 820 W. Nasze wątpliwości ostatecznie rozwiał test, na którym widać, że siła ssąca urządzenia 1200 W oraz tego 620 W (820W) praktycznie się nie zmieniła. Przypomnijmy, że producent w swojej ofercie miał odkurzacze pracujące na tak niskim biegu, więc wystarczyło tylko doszlifować technologię.

 

Podsumowanie

Nowe produkty Numatic, to głównie ulepszone wersje tych znanych i lubianych. W przypadku odkurzaczy utwierdzono nas tylko w przekonaniu, że mniejsza moc nie znaczy mniejszej siły sprzątania. Według nas posunięcie Numatica, który rezygnuje z przejściowego okresu danego przez Unię Europejską i nie wypuszcza produktu na ostatnią chwilę jest jak najbardziej trafione. Jeżeli mówimy o maszynach czyszcząco-zbierających – tutaj nic szczególnego się nie zmieniło, oprócz wyżej wymienionych elementów, które rzeczywiście potrafią podnieść komfort pracy. Za to nowy model samojezdny, to strzał w dziesiątkę. Na mniejsze powierzchnie, z siedziskiem dla operatora, za dużo mniejszą cenę katalogową niż większe TTV.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !