Maszyny czyszczące, to urządzenia mające za zadanie na bieżąco i dokładnie czyścić i osuszać posadzkę po której się poruszają. Już jeden przejazd zapewnia czystą i suchą podłogę. W zależności od chemii, rodzaju pada czy szczoty mogą być przeznaczone dla różnych typów posadzek, ale o akcesoriach później. Zajmijmy się teraz rozróżnieniem maszyn na dwa główne rodzaje: kablowe i bateryjne.

Urządzenia kablowe są bardzo trwałe i lekkie. Idealnie sprawdzają się przy np. nierównych powierzchniach lub kilku piętrach na których urządzenie ma pracować, ze względu na swoją dużo mniejszą wagę. Do tego są dużo atrakcyjniejsze cenowo ze względu na brak kosztownych baterii oraz prostownika.
maszyna kablowa
Maszyny bateryjne, przynajmniej te producenta Numatic, analogicznie do kablowych są dużo droższe oraz cięższe, co w niektórych wypadkach może wyjść na spory plus, ponieważ mamy wtedy większą siłę nacisku do podłoża, a to z kolei przekłada się na lepsze efekty sprzątania na mocno zabrudzonych posadzkach.

maszyna bateryjna

Dobór maszyny do powierzchni

Urządzenia czyszczące dobieramy do warunków panujących na danej powierzchni, w zależności od wielkości pomieszczenia, poziomu zabudowania oraz rodzaju zanieczyszczeń. Małe powierzchnie, to oczywiście mniejsze maszyny, potrafiące doczyścić korytarze, czy mniejsze pomieszczenia jak klasy, czy sale szpitalne, z dużą ilością przeszkód. Im większe pomieszczenie – tym większa maszyna czyszcząca z większą szerokością czyszczenia. W zależności od układu podłoża w ofercie Numatic pozostają jeszcze maszyny z trakcją, czyli napędem, które znacznie ułatwia podjazd pod nierówny teren.

Największe TTV – maszyna z siedziskiem dla operatora

Największe maszyny, serii jak te oznaczone symbolem TTV, służą do mycia i sprzątania dużych powierzchni magazynowych, usługowych czy innych. Maszyna ta posiada oczywiście swój napęd, wygodne siedzenie dla operatora oraz całe spektrum funkcjonalności dostępnych z poziomu panelu obsługującego maszynę. W zależności od potrzeb można regulować szerokość pracy urządzenia w trzech dostępnych wariantach (650, 750, 850 mm). Można również dostosować np. ilość dozowanego środka czyszczącego, obroty i zapisać dane kombinacje w panelu operatora.

Maszyna do czyszczenia TTV 678 dostępna jest w kilku wersjach zasilania: baterie żelowe 4 sztuki, 6 lub 8 sztuk, do tego posiada wbudowany prostownik oraz dozownik chemii. Jest to maszyna przeznaczona do jak najbardziej ciężkich warunków pracy oraz bardzo dużych powierzchni. Wydajność teoretyczna tych urządzeń, to od 3000 do 5000 m2/h.

Maszyna czyszcząca TTV 678

Maszyny, a szorowarki

Maszyny czyszczące bardzo często nazywane są szorowarkami do podłóg. Te dwa typy urządzeń nieco różnią się od siebie. Należy wspomnieć o tym iż podstawową różnicą między nimi jest to, iż szorowarki nie posiadają w zestawie żadnego systemu, który zebrałby wodę i płyn z posadzki. Dlatego zazwyczaj sprzedawane są w zestawie z odkurzaczem zbierającym zanieczyszczenia suche oraz mokre. Natomiast idealnie sprawdzają się w przypadku bardziej uporczywych zabrudzeń, czy do zdzierania oraz nakładania nowych warstw ochronnych na podłoże.

HFM 1515

Maszyny czyszczące natomiast służą do codziennego i bieżącego mycia powierzchni. Zbierają mniejszy piasek, dozują płyn i myją padem lub szczotą, a następnie zbierają wodę – wszystko podczas jednego przejazdu, co znacznie ułatwia sprzątanie w mocno uczęszczanych pomieszczeniach.

Akcesoria do maszyn oraz ich zużycie

Główne akcesoria, niezbędne do użytkowania maszyny, to np. pady lub szczoty czyszczące. Należy dobrać twardość materiału z którego są wykonane, aby dostosować je pod względem rodzaju zabrudzenia. Innym elementem zużywającym się w maszynie czyszczącej, są listwy zbierające – należy je wymieniać na bieżąco aby zachować perfekcyjne zbieranie wody i brudu z posadzki.

Wszystkie części i akcesoria dostępne są w naszej ofercie. Prowadzimy też serwis maszyn czyszczących na terenie całego kraju. Jeżeli urządzenie ulegnie awarii – serwisant przyjeżdża i na miejscu naprawia maszynę, jeśli okaże się to niemożliwe zostawia urządzenie zastępcze.

Jak używać?

Jeżeli chcemy zacząć pracę maszyną po raz pierwszy, najpierw ustawiamy gryf sterujący, pozwalający nam na pełną kontrolę nad urządzeniem. Następnie montujemy szczotkę czyszczącą lub uchwyt padów oraz odpowiednio dobrany pad. Następnie montujemy ssawę ssącą za pomocą dwóch pokręteł.

Aby przygotować maszynę do pracy należy napełnić zbiornik czystą wodą wraz z płynem myjącym. Należy pamiętać, aby woda była zimna aby nie powodowała odparowania któregoś ze składników płynu. W zależności od zabrudzenia, ustawiamy ilość podawanego roztworu, aby opróżnić urządzenie po skończonej pracy wystarczy wylać wodę po przez wąż spustowy i przepłukać zbiornik.

2 697

sprzedanych
maszyn

99,4 %

zadowolonych
klientów

1

Numatic 2013

1

Numatic 2014

1

Numatic 2015

1

Numatic 2016

1

Numatic 2017

56 832 km2

obecnie czyszczą
nasze maszyny

100%

pozytywnych opinii
na allegro

Oni wybrali nasze urządzenia sprzątające:

Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Zadzwoń do Marcina lub Krzyśka

Marcin Piechanowski

tel. 508-278-802

Krzysztof Mularski

tel. 501-647-559