• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najnizsza cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje, tel.: 509-824-134 lub email: biuro@bonus-czystosc.pl

Co to są szorowarki?

Szorowarki są to urządzenia czyszczące jednotarczowe, które pozwalają na gruntowne doczyszczenie powierzchni lub zdzieranie oraz nakładanie nowych warstw ochronnych. Dzięki nim możemy kilka razy do roku dokonać renowacji posadzki, przedłużyć jej żywot i nienaganny wygląd o następne lata, bez uciążliwego doczyszczania zniszczonej podłogi.

szorowanie

Głowica urządzenia obraca szczotką lub padem, w zależności od wielkości i przeznaczenia maszyny, robi to z różną prędkością obrotową. Wszystkie silniki szorowarek Numatic pracują z przekładnią planetarną zatopioną w oleju. Należy pamiętać, że szorowarki są sprzedawane bez układu odsysającego, co zmusza do zakupu odkurzacza do zbierania wody i płynów.

Wyposażenie standardowe szorowarek

Zazwyczaj w wyposażeniu standardowym szorowarek można spotkać przede wszystkim zbiornik na płyn z wodą szczotkę twardą lub uchwyt do padów. Szczotka zakładana jest bezpośrednio na głowicę, więc nie potrzebuje dodatkowych uchwytów, natomiast pady czyszczące muszą je mieć. W opisie każdego modelu szorowarki zaznaczone zostało wyposażenie standardowe, ponieważ nie jest ono jednakowe dla każdego urządzenia.

Wszelkiego rodzaju szczoty idealnie sprawdzają się do np. prania dywanów i wykładzin lub bieżącego czyszczenia powierzchni. Natomiast pady dobieramy w zależności od tego, co chcemy szorowarką wykonać. Maszyna może pracować z padami twardymi, które służą np. do zdzierania starych warstw ochronnych, z padami delikatniejszymi, które można używać do bieżącego czyszczenia posadzki – nawet codziennie, lub do polerowania powierzchni.

Przypomnijmy jeszcze raz – urządzenia te, nie posiadają standardowo układów odsysających. Należy dobrać do nich odpowiedni odkurzacz, który zbierze pozostałości po czyszczeniu pomieszczenia.

Czy wiesz, że… ?

Szorowarki, to przede wszystkim urządzenia jednotarczowe, jednak bardzo często nazywane są maszynami czyszczącymi, co może wprowadzać w błąd, ponieważ aby odróżnić jedno od drugiego, firma Numatic po przez urządzenia czyszczące rozumie maszyny, ssąco-zbierające, które służą głównie do bieżącego czyszczenia np. hal sportowych, klas, sal w szpitalach, czy lokali usługowych.

Główną różnicą między szorowarkami, a maszynami czyszczącymi jest to, że przy tych pierwszych należy wyłączyć powierzchnię z ruchu, ponieważ gruntowne doczyszczanie zajmuje sporo czasu, natomiast maszyny czyszcząco-zbierające, podczas jednego przejazdu myją i osuszają powierzchnię.

Jak dobrać szorowarkę – parametry techniczne

Najchętniej wybieranym modelem z tej kategorii urządzeń jest HFM 1515, którego szerokość czyszczenia, to 16″ i jest to zarazem najczęściej spotykana szerokość pracy. Pod tym względem dobiera się również pady czyszczące oraz szczotki.

Aby jak najlepiej dobrać szorowarkę do wymogów pomieszczenia jakie chcemy czyścić, należy najpierw spojrzeć jak duże jest pomieszczenie, jak mocne zabrudzenia, jakiego rodzaju posadzka i ogólne warunki użytkowania maszyny. Jeżeli mamy małe, zabudowane pomieszczenia wybieramy jak najmniejsze urządzenie, przy trudnych warunkach pracy wybieramy mocniejszy silnik i ciężą maszynę, z lepszym dociskiem do podłogi.

Jak używać szorowarki?

Urządzenie zostało zbudowane z głowicy, pada lub szczoty, zbiornika oraz wygodnego uchwytu. Na gryfie znajduje się dźwignia włączająca, ustalająca kąt pochylenia oraz spust wody ze zbiornika.

Podczas pracy szorowarką należy najpierw ocenić grubość i starych powłok oraz ich zabrudzenie. Do zbiornika wlewamy od 5 do 10% specjalnego roztworu do usuwanie powłok ochronnych, np. Terradur. Rozprowadzamy płyn a następnie zdzieramy powłoki szorowarką. Zanim posadzka wyschnie stare zanieczyszczenia należy zebrać odkurzaczem. Neutralizujemy posadzkę, czyli zmywamy ją wodą i po wyschnięciu nakładamy nowe warstwy polimerowe – od 2 do 3 warstw, dzięki czemu zyskujemy zdrowy i świeży wygląd powierzchni i przedłużamy jej żywotność.

Jakie szorowarki są najchętniej wybierane?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy najchętniej wybieranym modelem jest HFM 1515 (wcześniej NPR 1515 lub BMD 1515). Jest to urządzenie przeznaczone do ciężkich warunków, długiej pracy i mocnych zabrudzeń. W razie potrzeby można dokupić dociążenie. Posiada mocny 1500 W silnik, który pomaga np. przy krystalizacji marmuru lub obróbki parkietu.

Mniejszymi urządzeniami jest HFM 1015 z wypośrodkowaną mocą silnika 1000 W, idealnie sprawdzającym się w mniejszych pomieszczeniach oraz przy czyszczeniu dywanów oraz najmniejszy z rodziny czyli LoLine NLL 332. Ta szorowarka idealnie „wciśnie” się wszędzie tam, gdzie dostęp do podłogi jest znacznie utrudniony. W ofercie posiadamy również szorowarkę z dwoma prędkościami czyszczenia – 150 / 300 obr./min. oraz polerkę wysokoobrotową.

Nie zastanawiaj się długo

Oferta Numatic skierowana jest do każdego rodzaju instytucji, organizacji oraz przedsiębiorstwa. Szorowarki są dopełnieniem i uzupełnieniem pielęgnacji posadzek, dzięki czemu na wiele lat zachowują zdrowy wygląd nawet przy dużym natężeniu ruchu. Można je zastosować do bieżącego czyszczenia, jednak pochłania to znacznie więcej czasu. Nawet najmniejsza z nich potrafi zlikwidować „zamazy” na wypolerowanej powierzchni. Można z powodzeniem stosować je nawet w czyszczeniu kostki brukowej.

Oni wybrali nasze urządzenia

Potrzebujesz pomocy specjalisty?

Zadzwoń do Marcina lub Krzyśka
Bonus-Czystość S.C.
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Gliwice
J. Kilińskiego 30A, 44-122 Gliwice