• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Odkurzacz Numatic zgodny z dyrektywą Unii

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej z dnia 21 października 2009 roku ustanawiającą ogólne zasady wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią – w naszym przypadku odkurzaczy Numatic postanowił wprowadzić do produkcji nowy model. Na wstępie zaznaczmy, że nowa dyrektywa nie obowiązuje w przypadku odkurzaczy na mokro i sucho, automatycznych, przemysłowych, centralnych i akumulatorowych wraz z froterkami do podłóg i odkurzaczami do pracy na zewnątrz.

Wymogi projektu dotyczącego odkurzaczy:

Pierwsza część ekoprojektu zakłada, że w tym roku odkurzacze nie przekroczą rocznego zużycia energii na poziomie 62 kWh/rok, a moc wejściowa będzie mniejsza niż 1600 W. Unia reguluje również wskaźnik zbierania kurzu na podłodze twardej, jednak wskaźnik ten nie ma zastosowania do odkurzaczy do dywanów oraz z filtrem wodnym. W następnym roku wejścia w życie drugiej części, tj 2017, która nakazuje zużycie energii na rok mniejsze niż 43 kWh/rok oraz mniejszą moc niż 900 W.

Z ważniejszych wytycznych można przytoczyć również to iż, poziom mocy akustycznej nie może przekraczać 80 dB(A), wąż odkurzacza musi nadawać się do ciągłej pracy przy 40 000 oscylacji z obciążeniem, a żywotność silnika musi wynosić co najmniej 500 godzin.

Numatic PSP 180 A2

Numatic PSP 180 A2
Ok, więc spróbujmy sprostać wyśrubowanym wytycznym Unii Europejskiej. Numatic we wrześniu wprowadził nowy model odkurzacza, wykonany na dobrze znanym PSP 180 – PSP 180 A2. Jest to jak najbardziej profesjonalny odkurzacz do zanieczyszczeń suchych. Tak jak swój pierwowzór posiada obudowę, która umożliwia zwinięcie kabla oraz rury ssące wykonane ze stopu aluminium malowanego proszkowo. Został wyposażony w jedną, przemysłową ssącą turbinę o mocy 580 W, czyli zgodna z rozporządzeniem Komisji Europejskiej.

Zasilanie to ~240 V, wydajność mocy – klasa A, dywany i twarde posadzki – klasa C/C, a moc całkowita tego niewielkiego odkurzacza to 580 W, natomiast wielkość praktycznie nie zmieniła się względem poprzednika.

Podsumowanie

Wnioski więc są takie: dyrektywa nie dotyczy maszyn czyszczących takich jak odkurzacze do zbierania wody, sucho-mokro oraz szorowarek. Dotyczy jedynie odkurzaczy do pracy na sucho, zbierających kurz i piasek. W 2014 roku weszła w życie pierwsza część ustawy, która zobowiązuje producentów do sprzedaży urządzeń o mniejszej mocy niż 1600 W, natomiast druga część wchodząca w życie w roku 2017 nakazuje sprzedaż odkurzaczy o mocy mniejszej niż 900 W.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !