• Gwarancja do 36 miesięcy
 • Najniższa cena
 • Darmowa dostawa
 • Szkolenie gratis
 • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Przewodnik po maszynach czyszczących

Witaj w naszym przewodniku poświęconym maszynom czyszczącym. Jesteśmy sklepem, który oferuje szeroką gamę maszyn czyszczących dla różnych potrzeb i sektorów. W tym artykule znajdziesz informacje o różnych rodzajach maszyn, ich specyfikacji i możliwościach, a także poradniki dotyczące ich użytkowania i konserwacji.

Spis treści

 1. Maszyny czyszczące Numatic
 2. Maszyny czyszczące OMM
 3. Maszyny Czyszczące Cleanfix
  1. Maszyny czyszczące z siedziskiem
  2. Maszyny czyszczące akumulatorowe
  3. Maszyny czyszczące kablowe
  4. Maszyny czyszczące autonomiczne
 4. Polecane modele maszyn
  1. Numatic 244 NX
  2. Numatic Vario TTV 678G 300
  3. Numatic TT 4055 G
 5. Szorowarki
  1. Szorowarki jednotarczowe
  2. Szorowarki walcowe
 6. Zamiatarki
 7. Zastosowanie maszyn czyszczących
  1. Maszyny czyszczące do podłóg sportowych
  2. Maszyny czyszczące do posadzek przemysłowych
  3. Maszyny czyszczące do czyszczenia kostki brukowej
 8. Nabycie maszyn
  1. Zakup maszyny czyszczącej
  2. Leasing
  3. Wynajem
 9. Maszyny używane
 10. Jaką maszynę czyszczącą wybrać
 11. Akcesoria do maszyn czyszczących
 12. Porady dla firm sprzątających
 13. Serwisowanie maszyn czyszczących

Rodzaje maszyn czyszczących

Maszyny CzyszcząceZamiatarki

Szorowarki

KabloweBateryjneSpalinoweSamojezdne

Jednotarczowe

Autonomiczne

Z fotelem dla operatora

Bateryjne

Ręczne

Walcowe

Maszyny czyszczące Numatic

Numatic to brytyjska firma zajmująca się produkcją różnego rodzaju wysokiej klasy maszyn czyszczących. Wytwarza m.in. maszyny czyszczące do mycia podłóg i posadzek, w tym maszyny do mycia posadzek przemysłowych i profesjonalne urządzenia czyszczące.  Poszczególne maszyny do mycia podłóg sprawdzają się do gruntownego czyszczenia, jednocześnie sprawiając, że czas pracy wykorzystany jest niezwykle efektywnie. Firma Numatic ta cieszy się dobrą opinią wśród profesjonalistów z branży czyszczenia dzięki swojej wysokiej jakości i niezawodności produktów do utrzymania czystości. Sprzęt zapewnia maksymalną wydajność, co potwierdza grono zadowolonych  klientów. 

Maszyny czyszczące Numatic – oferta sklepu

Zmiana linii kolorystycznej Numatic w 2018 roku

Maszyny czyszczące OMM

Włoska firma OMM znana jest z produkcji maszyn czyszczących do różnych zastosowań (np. mycia podłóg i czyszczenia posadzek), w tym do biur, hoteli, szpitali i innych instytucji. W ofercie firmy znajdują się profesjonalne maszyny czyszczące do mycia, zarówno lekkie i poręczne odkurzacze, jak i duże i wydajne maszyny czyszczące do mycia posadzek i dywanów. OMM słynie również ze swoich nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak systemy filtracyjne i inteligentne systemy kontroli, które ułatwiają obsługę i zwiększają wydajność maszyn. Firma ta jest znana z wysokiej jakości swoich produktów – jej urządzenia sprzątające to gwarancja wysokiej jakości. 

Maszyny czyszczące OMM – oferta sklepu

Poradnik do maszyn czyszczących OMM

Maszyny Czyszczące Cleanfix

Cleanfix to szwajcarska firma zajmująca się produkcją maszyn czyszczących, takich jak odkurzacz przeznaczony do czyszczenia i na sucho, i na mokro, szorowarki i urządzenia do mycia i czyszczenia podłóg oraz czyszczenia dywanów. Firma ta jest znana ze swojej wysokiej jakości i niezawodności produktów, a także z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Poszczególne modele są wyposażone w systemy filtracyjne i inteligentne systemy kontroli. Cleanfix oferuje szeroką gamę maszyn czyszczących przeznaczonych do różnych zastosowań, w tym do domów, biur, hoteli, szpitali i innych instytucji. Ceni sobie również środowisko i stara się oferować produkty o niskim zużyciu energii i wody oraz z systemami recyklingu i odzysku płynów do czyszczenia. Cleanfix, jako producent takiego sprzętu, jak profesjonalne maszyny czyszczące do podłóg, jest cenionym partnerem w branży czyszczenia ze względu na swoje wysokiej jakości produkty i profesjonalne podejście do klienta.

Maszyny czyszczące Cleanfix – oferta sklepu

Maszyny do czyszczenia Cleanfix – poradnik 

Maszyny czyszczące z siedziskiem

Maszyny czyszczące z siedziskiem są urządzeniami, które jednocześnie sprzątają i zbierają wodę podczas jednego przejazdu. Urządzenie tego typu to maszyna do czyszczenia podłóg i czyszczenia posadzek o dużych powierzchniach. Większa maszyna z siedziskiem doskonale sobie poradzi podczas czyszczenia podłóg i mycia posadzek wielkopowierzchniowych. Funkcje takie jak dozowanie ilości wody i obroty szczotki są dostępne z panelu operatora. 

Maszyny czyszczące z fotelem dla operatora

Maszyny czyszczące akumulatorowe

Maszyny czyszczące zasilane bateryjnie oferują wygodę użytkowania. Każda maszyna do mycia, której nie trzeba podłączać do prądu, to ogromna wygoda. Nie trzeba obawiać się o plątające się kable. Bezprzewodowe maszyny przeznaczone do mycia podłóg wyposażone w akumulatory i wbudowany prostownik do ich ładowania. Minusem może być większa waga niż urządzeń zasilanych przewodem. Są jednak niezastąpione w przypadku posadzek na dużych powierzchniach.

Maszyny czyszczące bateryjne

Maszyny czyszczące kablowe

Maszyny do czyszczenia kablowe można zastosować w miejscach, w których wymagana jest ciągła praca, gdyż ich działanie nie jest ograniczone czasowo. Kablowa maszyna do podłóg jest lżejsza niż jej odpowiednik na baterie, co ułatwia przenoszenie, a także tańsza.

Maszyny czyszczące kablowe

Maszyny czyszczące autonomiczne

Maszyny czyszczące autonomiczne to urządzenia, które mogą samodzielnie wykonywać prace porządkowe, takie jak odkurzanie czy mycie podłóg. Są one wyposażone w systemy nawigacyjne i sensory, dzięki którym potrafią poruszać się po pomieszczeniach i unikać przeszkód. Używanie maszyn czyszczących autonomicznych może być korzystne zarówno dla szkół, hal, jak i dla większych budynków użyteczności publicznej, ponieważ autonomiczne maszyny czyszczące podłogi pozwalają zaoszczędzić czas i wysiłek włożony w codzienne porządki.

Autonomiczne maszyny czyszczące 

Samojezdna maszyna czyszcząca to urządzenie, które usprawnia proces sprzątania. Maszyna ta działa na zasadzie samodzielnego poruszania się oraz oczyszczania wyznaczonej powierzchni. Jest wyposażona w specjalne urządzenia, dzięki którym skutecznie czyści posadzki, dywany czy też chodniki. Samojezdna maszyna czyszcząca zazwyczaj jest wykorzystywana w dużych obiektach, takich jak hale sportowe, centra handlowe czy magazyny. W takich miejscach, gdzie sprzątanie jest dużym wyzwaniem, z powodu przestrzeni do wyczyszczenia czy też ciężko dostępnych miejsc, samojezdna maszyna czyszcząca świetnie się sprawdza. Jedną z największych zalet tego urządzenia jest to, że nie wymaga ciągłego nadzoru pracownika. To oznacza, że osoba zajmująca się sprzątaniem podczas pracy maszyny może wykonywać również inne czynności. To z kolei zwiększa wydajność pracy oraz oszczędza czas. Samojezdna maszyna czyszcząca doskonale radzi sobie z różnymi rodzajami zabrudzeń. Jej specjalne urządzenia pozwalają na szybkie i skuteczne usuwanie plam, brudu, a nawet tłustych osadów. Co ciekawe, samojezdna maszyna czyszcząca działa zazwyczaj w nocy, kiedy to obiekty są zamknięte i nie ma tam ludzi. Dzięki temu pracownicy mogą przebywać w miejscu pracy w ciągu dnia, co przekłada się na większy komfort pracy. Samojezdna maszyna czyszcząca to nie tylko sprzęt do czyszczenia, ale również inwestycja w rozwój firmy. 

Polecane modele maszyn

Numatic 244 NX

Szorowarka Numatic 244NX to niewielkie i kompaktowe urządzenie do mycia podłóg, przeznaczone do użytku w różnych obiektach, takich jak biura, sklepy, kluby czy restauracje. Posiada stalową ramę, a główne elementy są wykonane z tworzywa Structofoam®, które jest odporne na uszkodzenia. Zbiorniki na czystą i brudną wodę są odpinane, a ssawka jest podnoszona nożnie i może uzyskać duże skręty bez względu na kierunek pracy.

Numatic 244 NX

Numatic Vario TTV 678G 300

Numatic Vario TTV 678G 300 to największa szorowarka do podłóg z odsysaniem, wyposażona w siedzenie dla operatora. Posiada ona regulowane dociski, szerokość szczotek oraz możliwość dozowania płynu.

Numatic Vario TTV 678G 300

Numatic TT 4055 G

Numatic TT 4055 G to średniej wielkości automat szorująco-zbierający, przeznaczony do mycia posadzek. Ze względu na swoje rozmiary doskonale sprawdzi się w przypadku małych i średnich powierzchni, takich jak sklepy, biura, restauracje, hotele itp.

Numatic TT 4055 G

Szorowarki

Szorowarki są idealne do szybkiego i skutecznego oczyszczania dużych przestrzeni, takich jak hale produkcyjne, magazyny, place, parkingi czy obiekty użyteczności publicznej. W sklepie tym znajdziemy zarówno maszyny jednotarczowe, jak i walcowe, dostosowane do różnych potrzeb i wymagań. 

Szorowarki i polerki

Szorowarki jednotarczowe

Szorowarka jednotarczowa o szybkości obrotowej do 150 obr./min to idealne narzędzie do usuwania ciężkich zabrudzeń z powierzchni. Tego typu szorowarki doskonale sprawdzają się w usuwaniu starych powłok ochronnych z podłóg. Nie posiadają systemów odsysających, dlatego zazwyczaj pracują w połączeniu z odkurzaczami zbierającymi wodę. Często stanowią alternatywę dla maszyn do czyszczenia, a ich niewielkie rozmiary sprawiają, że świetnie nadają się do mniejszych pomieszczeń.

Szorowarki jednotarczowe

Szorowarki walcowe

Szorowarki walcowe to urządzenia do mycia podłóg, wyposażone w walec ze szczotkami obrotowymi. Są one idealne do usuwania zanieczyszczeń z twardych powierzchni, takich jak beton, terakota czy kamień. Szorowarki walcowe są bardzo wydajne i pozwalają na szybkie i skuteczne oczyszczenie dużych powierzchni. Można je stosować zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz. W ofercie sklepu można znaleźć szorowarki walcowe ręczne i samojezdne, dostosowane do różnych potrzeb i wymagań.

Szorowarki walcowe

Zamiatarki

Zamiatarki to urządzenia służące do zamiatania i sprzątania dużych powierzchni, takich jak place, parkingi, magazyny, hale produkcyjne i inne. Istnieje wiele różnych rodzajów zamiatarek, dostosowanych do różnych potrzeb i wymagań, np. ręczne, samojezdne, spalinowe, czy bateryjne. Więcej informacji na temat tych maszyn znajdziecie Państwo w naszym artykule ogólnym Zamiatarki. Natomiast dla zainteresowanych zakupem tego urządzenia przygotowaliśmy poradnik Jaką zamiatarkę wybrać.

Zastosowanie maszyn czyszczących

Maszyny czyszczące to urządzenia przeznaczone do szybkiego i skutecznego oczyszczania różnego rodzaju powierzchni. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i obejmuje zarówno mycie podłóg, jak i ścian, sufitów, czy urządzeń. Maszyny czyszczące stosuje się w różnych miejscach, takich jak domy, mieszkania, biura, sklepy, hotele, restauracje, szkoły, przedszkola, szpitale, zakłady przemysłowe i wiele innych. Dzięki różnorodności dostępnych na rynku modeli, każdy może znaleźć maszynę odpowiednią do swoich potrzeb i wymagań. Maszyny czyszczące pozwalają na szybkie i skuteczne oczyszczanie powierzchni, a także na oszczędność czasu i pracy.

Zastosowanie maszyn czyszczących w czyszczeniu powierzchni

Czyszczenie podłóg przemysłowychCzyszczenie podłóg sportowych

Czyszczenie kostki brukowej

Maszyny czyszczące do podłóg sportowych

Maszyny czyszczące do podłóg sportowych to urządzenia przeznaczone do mycia, odświeżania i konserwacji specjalistycznych powierzchni sportowych. Takie podłogi wymagają specjalnego traktowania, ponieważ są narażone na duże obciążenia i szereg różnorodnych zabrudzeń.  

Jak czyścić podłogi sportowe

Maszyny czyszczące do posadzek przemysłowych

Maszyny czyszczące do posadzek przemysłowych to urządzenia przeznaczone do mycia, odświeżania i konserwacji specjalistycznych powierzchni. Posadzki przemysłowe są narażone na duże obciążenia i szereg różnorodnych zabrudzeń, dlatego wymagają specjalistycznego traktowania. Maszyny do posadzek przemysłowych muszą być odpowiednio wytrzymałe i wydajne, a także posiadać odpowiedni zestaw szczotek i akcesoriów do mycia i konserwacji różnych rodzajów posadzek przemysłowych. 

Czyszczenie posadzek przemysłowych

Maszyny czyszczące do czyszczenia kostki brukowej

Maszyny czyszczące do czyszczenia kostki brukowej to urządzenia przeznaczone do mycia, odświeżania i renowacji kostki brukowej. Kostka brukowa jest popularnym materiałem wykorzystywanym do budowy dróg, chodników, podjazdów, tarasów i innych elementów architektury krajobrazu. Po długim użytkowaniu może ulegać zabrudzeniom i zniszczeniom, dlatego wymaga regularnego czyszczenia i renowacji.

Czyszczenie kostki brukowej

Nabycie maszyn

Nabycie maszyn czyszczących może być realizowane poprzez trzy główne sposoby: kupno, leasing oraz wynajem.

Zakup maszyny czyszczącej

Kupno maszyny to tradycyjny sposób na zakupienie sprzętu, w którym firma nabywa prawo własności maszyny i staje się jej właścicielem co pozwala na wykorzystywanie jej przez długi okres czasu i zapewnia pełną kontrolę nad jej eksploatacją.

Jak kupić maszynę czyszczącą

Leasing

Leasing maszyn czyszczących pozwala na sfinansowanie zakupu maszyny bez konieczności jej pełnej zapłaty z własnych środków. Leasingodawca pokrywa koszt zakupu maszyny, a leasingobiorca płaci wynajem w formie comiesięcznych rat leasingowych.

Leasing maszyn czyszczących

Wynajem

Wynajem maszyn czyszczących to opcja, która pozwala na korzystanie z urządzeń do czyszczenia bez konieczności ich zakupu. Może być to rozwiązanie korzystne dla firm, które potrzebują maszyn tylko na określony czas lub nie chcą angażować się w długoterminowe zobowiązania związane z zakupem urządzeń. 

Wynajem maszyn czyszczących – oferta sklepu

Wynajem to oszczędna alternatywa

Maszyny używane

W naszej ofercie znajdują się także maszyny po przeprowadzeniu kompleksowej renowacji w autoryzowanym serwisie, w którym używane są wyłącznie oryginalne części. Baterie w tych maszynach są zawsze wymieniane na nowe, co sprawia, że nawet jeśli są używane, ich wydajność nie różni się od tej nowych maszyn. Warto rozważyć zakup takiej maszyny, ponieważ jest to dobra opcja dla osób, które chcą zaoszczędzić na zakupie nowego urządzenia, a jednocześnie mieć pewność, że maszyna jest w dobrym stanie technicznym.

Maszyny używane – oferta sklepu

Używane maszyny czyszczące – poradnik

Jaką maszynę czyszczącą wybrać

Wybór odpowiedniej maszyny czyszczącej zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj i wielkość powierzchni do czyszczenia, rodzaj zabrudzeń, dostępność prądu i wody, a także preferencje i potrzeby użytkownika. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami i porównać ich funkcje i parametry techniczne.

Jaką maszynę czyszczącą wybrać?

Jak wybrać maszynę czyszczącą

Akcesoria do maszyn czyszczących

Akcesoria

SzczotyGumyUchwytyWężePady czyszcząceCzęści zamienne

Akcesoria do maszyn czyszczących to elementy, które umożliwiają skuteczne i wydajne czyszczenie różnych powierzchni. Wśród nich można wymienić szczotki, które służą do usuwania brudu i zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Gumy, które są stosowane w maszynach czyszczących do usuwania plam i zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. Uchwyty, które pozwalają na łatwe i wygodne manewrowanie maszyną czyszczącą. Węże, które służą do podłączania maszyny do zasilania wodą lub odprowadzania ścieków. Pady czyszczące, które są stosowane do czyszczenia różnych powierzchni, takich jak podłogi, ściany czy meble. Inne części zamienne, takie jak filtry czy końcówki, również stanowią ważny element wyposażenia maszyn czyszczących i pozwalają na ich sprawne działanie.

Szczoty

Gumy

Uchwyty

Węże

Pady czyszczące

Inne części zamienne

Porady dla firm sprzątających

Dobry wybór maszyn czyszczących może znacząco wpłynąć na skuteczność i efektywność pracy firmy sprzątającej, co z kolei przekłada się na satysfakcję klientów i lepsze wyniki finansowe firmy. W obecnym, konkurencyjnym rynku usług sprzątających, ważne jest, aby firmy inwestowały w odpowiednie narzędzia i sprzęt, które pozwolą im sprostać wymaganiom klientów i utrzymać się na rynku.

Jaką maszynę czyszczącą wybrać

Dezynfekcja maszyną czyszczącą

Dobór środków czystości

Założenie firmy sprzątającej

Serwisowanie maszyn czyszczących

Serwisowanie maszyn czyszczących powinno być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, posiadających odpowiednie doświadczenie i umiejętności. Dzięki temu można zapewnić prawidłowe działanie maszyn i uniknąć ewentualnych awarii w przyszłości.

Numatic TTB 1840 – Podręcznik użytkownika

Jak przygotowujemy używane maszyny czyszczące

Mamy nadzieję, że znalazłeś tu potrzebne informacje i pomocne poradniki. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy lub masz pytania dotyczące konkretnych maszyn, prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiednią maszynę dla Twoich potrzeb. Dołącz do grona zadowolonych klientów Bonus Czystość.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !