• Gwarancja do 36 miesięcy
 • Najniższa cena
 • Darmowa dostawa
 • Szkolenie gratis
 • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

TTS – wózki i akcesoria do sprzątania

TTS Cleaning to wysokiej klasy włoska firma, która zajmuje się produkcją profesjonalnego sprzętu do utrzymywania czystości. Ze sprzętów marki, w tym zarówno z wózków, jak i akcesoriów do czyszczenia, korzystają firmy sprzątające w takich instytucjach jak hotele, szpitale, restauracje, szkoły, przedsiębiorstwa prywatne i wiele innych.

Charakterystyczne dla marki TTS jest kategoryzowanie poszczególnych produktów w asortymencie. I tak, wśród wózków i akcesoriów wybierać można spośród następujących kategorii:

 • Clean & Go – oznacza głównie różnego rodzaju ręczne akcesoria do sprzątania oraz narzędzia do mycia okien. Znajdzie się tutaj m.in. mop do zamiatania, gąbki, szczotki, mop do mycia podłóg, rękawice czyszczące do szyb, spryskiwacze do okien z podkładkami ściernymi i wiele innych.
 • Wash & Go – to oferta wiader i wózków. W tej kategorii znajdzie się zarówno pojedyncze wiadro do mopa czy wózek sprzątający, ale też profesjonalny zestaw do mycia podłogi, który można samodzielnie zaaranżować wg potrzeb, dzięki wymienialnym modułom.
 • Move & Go – to kategoria specjalnych wózków serwisowych, nadających się do czyszczenia w środowisku o wysokim ryzyku zanieczyszczenia (np. wózki antybakteryjne)
 • Drop & Go – to kosze i pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów i tekstyliów
 • Pick & Go – to linia produktów, w której znajdzie się wózek hotelowy, np. na pranie czy też wózek do obsługi cateringowej, np. w bufetach czy w samolotach.
 • Start & Go — linia, której cechą jest fakt, że każdy wózek do sprzątania wyposażony jest w bezpieczną, zamykaną strefę.
 • Stop & Go – znaki ostrzegawcze, takie jak tabliczki ostrzegające o mokrej podłodze i sprzęt bezpieczeństwa, jak ogranicznik do drzwi.

Dobre mopy do mycia podłóg od TTS

Mopy od TTS to wysoka jakość wykonania i bardzo dobra ergonomia pracy. Firma dba o to, by mopy do mycia podłóg, sygnowane jej znakiem, spełniały wysokie wymagania użytkowników. Praktyka czyszczenia podłóg pokazuje, że wśród aspektów wpływających na wygodę użytkowania i jakość czyszczenia, wymienia się m.in. kwestie ewentualnego plątania się sznurków mopa, trwałości poszczególnych jego części czy czas schnięcia, który nie może być zbyt długi. Dobre mopy do mycia podłóg muszą więc sprostać oczekiwaniom. I tak, TTS proponuje profesjonalne mopy do mycia podłóg, które dbają o każdy ten aspekt. Przykładowo, specjalne mopy z przeszyciem, zapobiega plątaniu się mopa. Przeszycie zbiera poszczególne sznurki, pozostawiając ich pełną funkcjonalność, ale nie pozwalając na niekontrolowane ich supłanie się. Mopy Special Socket zaś błyskawicznie wysychają, przez co minimalizują również ryzyko wydzielania się nieprzyjemnych zapachów i zapobiegają gniciu. Oprócz samego mopa, dobrej jakości powinien być też stelaż do mopa. TTS oferuje trwałe, mocne stelaże, część z nich wyposażona jest w zaciski uniemożliwiająca zsuwanie się mopa.

Jaki mop wybrać?

Wybór odpowiedniego mopa zawsze musi iść w parze z rozeznaniem na temat środowiska jego pracy, czyli gdzie będzie używany i na jakiej powierzchni. To, jaki mop wybrać, zależy od tego, czy czyszczone mają być duże powierzchnie, podłogi o niewielkich wymiarach, schody czy jeszcze inne. Z tego też powodu rzadko kiedy profesjonalne serwisy sprzątające ograniczają się do używania tylko jednego narzędzia. Poszczególne udogodnienia pozwalają na to, by wybrać najlepszy mop względem konkretnych potrzeb czyszczonych powierzchni.

Jeżeli do mycia będą podłogi w dużych halach magazynowych, idealnie sprawdzi się dobry mop nożycowy. Nożyce pozwalają na osiągniecie bardzo dużej rozpiętości, co przekłada się na zwiększenie do maksimum szerokości pracy z mopem. Mop nożycowy może osiągać rozpiętość nawet 160 cm.

Nie bez znaczenia jest podłoga. Mop płaski, czyli np. wspomniany nożycowy, najlepiej sprawdzi się w przypadku podłogi z jak najmniejszą liczbą szczelin, czyli przy powierzchniach najbardziej płaskich. Do podłóg z fugami czy innymi nierównościami, np. do płytek i posadzek, lepszy może okazać się mop sznurkowy.

Jeżeli czyszczona ma być podłoga, która podatna jest na zarysowania, np. parkiety czy panele, dobrze, jeśli wybierze się mop z miękkiej bawełny lub wiskozy.

W co powinien być wyposażony wózek do sprzątania?

Profesjonalne wyposażenie wózków do sprzątania zakłada wiele różnych jego konfiguracji. To, jak powinien być wyposażony wózek jest oczywiście zależne od wymagań sprzątanego obiektu. Najczęściej wymagane jest, aby wyposażenie zawierało:

 • wiaderko — często więcej niż jedno. Dwuwiaderkowe wózki wyposażone są w dwa osobne pojemniki, nierzadko w różnych kolorach, aby można było odróżnić ich przeznaczenie, jeśli zachodzi taka konieczność;
 • wyciskarkę szczękową lub czołową;
 • stelaż do worków;
 • klapy na worki;
 • półki lub dodatkowe zamykane szafki.

Niejeden wózek do sprzątania można doposażyć w dodatkowe elementy, przez co dają możliwość stworzenia najbardziej preferowanej konfiguracji.

Akcesoria do sprzątania potrzebne w każdym domu

Akcesoria sprzątające to takie elementy ułatwiające procesy czyszczenia, które znane są i używane nie tylko przez pracowników, którzy zajmują się profesjonalnie utrzymywaniem czystości w firmach, instytucjach i innych obiektach. W każdym domu z pewnością używane są różnego rodzaju ściereczki, a szczególnym powodzeniem cieszą się te z mikrofibry, zarówno do czyszczenia na mokro, jak i do polerowania. Mikrofibra ogranicza konieczność korzystania z silnych detergentów. Z kolei specjalne ściereczki antystatyczne pomagają w ograniczaniu osiadania kurzu. W gospodarstwach domowych z pewnością znane są też zbieraki wilgoci ze szklanych powierzchni, używane przy czynnościach sprzątania okien oraz znajdujące zastosowanie przy zbieraniu wody np. z szyb prysznicowych po kąpieli. Dobry mop zaś, który łączy w sobie funkcję czyszczenia oraz polerowania z pewnością będzie doceniony w każdym gospodarstwie domowym.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !