• Gwarancja do 36 miesięcy
 • Najniższa cena
 • Darmowa dostawa
 • Szkolenie gratis
 • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Porównanie odkurzaczy Numatic

Co sprawia, że odkurzacze Numatic są tak chętnie wybierane na całym świecie, a na Wyspach Brytyjskich można je spotkać w każdym domu?

Angielski producent Numatic skierował znaczną część swojej oferty do użytkowników domowych. Wszystkie urządzenia, to wciąż profesjonalne odkurzacze, które jednak z powodzeniem mogą czyścić każdą domową powierzchnię. W cenie zwykłego domowego odkurzacza otrzymujemy niezawodne urządzenie, stworzone do pracy w cięższych warunkach, z silnikiem przemysłowym (ale ekonomicznym), mogącym pracować w trybie ciągłym.

Przez lata, angielski producent wprowadzał nowe modele bazujące na ich flagowym produkcie HVR 200, czyli popularnym Henrym. Żeby dowiedzieć się, która opcja najlepiej sprawdzi się w Twoim domu, przygotowaliśmy krótkie porównanie odkurzaczy z rodziny Numatic.

Który odkurzacz Numatic kupić?

odkurzacze Numatic

W pierwszej kolejności odkurzacze możemy podzielić na trzy podstawowe kategorie: do zanieczyszczeń tylko suchych, do zanieczyszczeń mokrych oraz piorące. Każda kategoria ma swój flagowy model, który często jest bazą do rozwijania innych urządzeń z tej samej kategorii. Tabelka poniżej przedstawia nam wybrane, najpopularniejsze modele do każdego rodzaju zanieczyszczeń.

NazwaPojemnośćFiltrowanieDodatkowe
wyposażenie
Moc
silnika
Zastosowanie
HVR 1606 lFiltr TriTex + worki HepaFlostandardowe620 Wna sucho
HVR 2006 lFiltr TriTex + worki HepaFlostandardowe620 Wna sucho
HHR 2009 lFiltr TriTex + worki HepaFloturboszczotka,
filtr węglowy
620 Wdla
posiadaczyzwierząt
GVE 37015 l/ na sucho
9 l/na mokro
Filtr TriTex + worki HepaFloakcesoria do czyszczenia na mokro1060 Wdo prania i do czyszczenia na sucho
HVB 1606 lFiltr TriTex + worki HepaFlostandardowe250 Wbateryjny
HVA 1606 l3-stopniowy system filtracjissawa FreeFlo,
filtr Henry Allergy
620 Wdla alergików

Najpopularniejszym modelem zawsze był i jest niezawodny HVR 200 czyli Henry. Służy do odkurzania piasku i kurzu, a mnogość ssawek dostępnych w opakowaniu, pozwala na wyczyszczenie każdego miejsca w domu.

W standardowym wyposażeniu odkurzaczy znajdziemy:

 • Ssawkę do podłóg z chowanym włosiem, co umożliwia odkurzanie powierzchni twardych jak i miękkich
 • Komplet rur
 • Wąż ssący z elementem redukującym
 • Ssawka szczelinowa – idealna np. podczas sprzątania w samochodzie lub w szczelinach kanapy czy fotela
 • Ssawka okrągła z włosiem – do czyszczenia mebli
 • Mała ssawka do tapicerki 

Wyposażenie dodatkowe zależy od modelu odkurzacza i jego funkcji, np. odkurzacz George oprócz wszystkich ssawek do zanieczyszczeń suchych, standardowo będzie posiadał również niezbędne akcesoria do prania tapicerki i dywanów, dodatkowy wąż i filtr pływakowy zabezpieczający przed przelaniem się cieczy.

Ofertę Numatic możemy podzielić również na urządzenia pracujące z akcesoriami w rozmiarze 32 mm oraz 36 mm. Każda ssawka 32 mm będzie pasowała do odkurzacza, który pracuje z akcesoriami w tym rozmiarze. Dlatego jeśli już zakupiliśmy odkurzacz nie musimy pozostawać przy standardowym wyposażeniu, a możemy go dowolnie doposażać, np. wymieniając ssawkę, dokupując turboszczotkę czy wymieniając filtr mając na uwadze jedynie odpowiedni rozmiar dodatków.

Odkurzacze do prania dywanów i tapicerek

Odkurzacze do prania

Odkurzacze piorące, to często jedne z podstawowych elementów wyposażenia w większości domów. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam gdzie mieszkają małe dzieci, zwierzęta czy po prostu przy okresowych porządkach. 

Flagowym odkurzaczem Numatic jest GVE 370 George, który nie tylko jest w stanie wyprać dywany, tapicerki i zaprowadzić porządek w samochodzie ale również z powodzeniem sprawdza się jako zwyczajny odkurzacz do zanieczyszczeń suchych.

Jest to konstrukcja  3 w 1, czyli pierze, zbiera zanieczyszczenia suche oraz mokre. O tym że warto mieć go pod ręką może świadczyć fakt, że jest niezastąpiony w sytuacjach awaryjnych, np. kiedy wyleje  pralka lub rozlejemy wodę na podłogę, a w razie potrzeby możemy go również wykorzystać do odetkania zlewu. Jest to bez wątpienia najlepiej wyposażony odkurzacz w ofercie Numatic.

Odkurzacz dla alergików – Henry HVA 160 Allergy

Odkurzacz dla alergików

Alergia na kurz domowy (roztocza), to jedna z najpowszechniej występujących alergii w Polsce. Wywołuje uciążliwe objawy jakimi są katar, drapanie w gardle i kichanie, dlatego powinno się zrobić wszystko, żeby wyeliminować alergeny z najbliższego otoczenia.

Numatic stworzył model odkurzacza przeznaczony specjalnie dla ludzi borykających się z tymi utrudniającymi życie objawami. Posiada trzy stopnie filtracji i z łatwością wychwytuje wszystkie alergeny w domu, takie jak:

 • pyłki
 • sierść zwierząt
 • kurz i roztocza

HVA 160 Allergy jest to to odkurzacz, który został przetestowany w niezależnym laboratorium i zdobył pieczątkę Brytyjskiej Fundacji Alergologicznej, co potwierdza jego skuteczność w walce z niewidzialnym przeciwnikiem jakim są alergeny. Wyposażony został w specjalny filtr Hepa Henry Allergy, filtr TriTex i worki HepaFlo.To sprawia, że wszystkie szkodliwe roztocza i kurz zatrzymywane są wewnątrz odkurzacza nie mając szans na wydostanie się ze zbiornika, co znacznie poprawia jakość powietrza, pozwalając swobodniej odetchnąć każdemu domownikowi. 

Odkurzacze dla posiadaczy zwierząt

Odkurzacz dla domu ze zwierzętami

Do każdego odkurzacza Numatic pracującego z akcesoriami na sucho można dokupić specjalną turboszczotkę, która świetnie sprawdzi się podczas zbierania włosów i sierści. W środku szczotki znajduje się wałek z włosiem, który napędzany powietrzem, obraca się i jest w stanie dotrzeć głęboko we włókno dywanu. Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że turboszczotka nie zapycha się, włosy i sierść nie wkręcają się na nią tylko od razu wciągane są do worka.

Numatic stworzył model odkurzacza o nazwie HHR 200 Harry, który powstał specjalnie z myślą o ludziach posiadających w swoich domach zwierzaki. Urządzenie to standardowo zostało wyposażone w turboszczotkę oraz filtr węglowy, który pochłania nieprzyjemne zapachy. Jeśli dodamy do tego worki Hepa-Flo, z którymi pracują wszystkie odkurzacze Numatic, otrzymamy niezawodny odkurzacz ze świetną filtracją powietrza i niezwykłą dokładnością sprzątania.

Duży dom – duży odkurzacz?

Porównanie Henry

Odkurzacze Numatic z racji tego, że wykorzystywane są również w firmach sprzątających, zostały zaprojektowane tak aby jak najbardziej usprawnić pracę. Ich wymiary ( np. Henry – 320x340x370 mm) są niewielkie, co znacznie ułatwia jego przechowywanie i pracę np. na kilku piętrach, a jednocześnie ich pojemność jest 5 razy większa niż  większości odkurzaczy bezworkowych dostępnych na rynku. Pozwala to na bardziej komfortowe użytkowanie i nie wymaga ciągłego opróżniania pojemnika. Dlatego duża powierzchnia, niekoniecznie wymaga zakupu dużego, nieporęcznego odkurzacza lub kilku na każde piętro.

Zaraz po Henrym, najchętniej wybieranym odkurzaczem o podobnych właściwościach jest NVH 180 – jest to urządzenie do zbierania zanieczyszczeń suchych, o takiej samej pojemności co Henry. Główna różnica, to inaczej zbudowana obudowa. W odkurzaczu NVH 180 kabel nawija się na głowicę, a do tego zagłębienia pomagają na przewiezienie np, ściereczki. Posiada aluminiowe rury.

Odkurzacz Henry

Jest to bez wątpienia flagowy odkurzacz firmy Numatic. Najpopularniejszy i najbardziej znany z tych maszyn czyszczących. Charakteryzuje go czerwony kolor i naklejona czerwona, uśmiechnięta buzia. Urządzenie to można spotkać w każdym domu w Wielkiej Brytanii, co świadczy o jego niezawodności i popularności.

Jest to odkurzacz wyposażony w profesjonalny silnik, który może pracować kilka lub kilkanaście godzin bez przerwy. Dodatkowo długi (10 m) kabel pozwala na bardzo wygodne sprzątanie nawet na bardzo dużych powierzchniach. Szczególnym atutem jest to, że producent dostosowując się do dyrektywy Unii Europejskiej znacznie obniżył moc silnika ( z 1200 W do 620 W), a dzięki udoskonaleniu budowy urządzenia, turbiny i akcesoriów, nie spowodowało to obniżenia mocy ssania, a jedynie sprawiło, że odkurzacz pobiera znacznie mniej energii elektrycznej.

Odkurzacze Henry opinie:

Używaliśmy tych odkurzaczy w Anglii na budowie, pracowały przy gipsie, piachu, wiórach, wkrętach. Nie do zajechania. Polecam“

“Odkurzacz choć niepodobny do wszystkich jakie oferuja nam w marketach z elektronika to wyprzedza je wszystkie na starcie, swietnie spisuje się w domu, poza tym odkurza też nasze auto. Bardzo solidnie wykonany, nie trzeba się martwić, ze cos sie stanie Henkowi 🙂 Polecam zakup odkurzacza henry !“

Podsumowanie

Numatic dba o każdy aspekt naszego domu. Wybierając odpowiedni odkurzacz, jesteśmy w stanie wysprzątać każdy jego zakątek, a uśmiechnięta buzia urządzenia wprawi nas w lepszy nastrój za każdym razem gdy na niego spojrzymy. Jeśli zakupiliśmy już np. HVR 200, a w naszym domu pojawiło się zwierzę, to bez problemu możemy dokupić i doposażyć go w turboszczotkę i filtr węglowy, który pochłonie każdy zapach.

Każdy odkurzacz Numatic pracuje z workami Hepa-Flo, które oprócz świetnej filtracji powietrza, zbudowane są z wytrzymałego materiału, który na pewno nie rozerwie się podczas wyjmowania i wynoszenia do śmieci.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !