• Gwarancja do 36 miesięcy
 • Najniższa cena
 • Darmowa dostawa
 • Szkolenie gratis
 • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Używane maszyny czyszczące

Używane maszyny czyszczące są o wiele tańsze od nowych. Jednak nie tylko cena powinna stanowić kryterium zakupu takiego urządzenia. Zakup używanej maszyny czyszczącej jest dobrą inwestycją, jeżeli spełnionych jest kilka warunków łącznie. Omawiamy je poniżej, wraz z ofertą urządzeń poleasingowych i powystawowych.

Używane zamiatarki spalinowe i ręczne

Zamiatarki przeznaczone są do czyszczenia powierzchni z zabrudzeń suchych. Pod względem zasilania dzielą się na ręczne, elektryczne i spalinowe. Te pierwsze przeznaczone są do powierzchni niewielkich, jak ogród czy chodnik przydomowy. Urządzenia akumulatorowe stosowane są wewnątrz pomieszczeń większych, jak hale fabryczne lub magazynowe, natomiast spalinowe – większe, wydajniejsze i efektywniejsze – stosowane są do zamiatania ulic, parkingów i tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Mają też największą szerokość roboczą.

Zamiatarki uliczne używane można nabyć w atrakcyjnych cenach, z gwarancją i serwisem. Trzeba jednak ich szukać u autoryzowanych dystrybutorów. Przed zakupem powinno się zamówić pokaz działania oraz zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • Moc silnika, która decyduje o efektywności pracy maszyny. Do zamiatania silnych zanieczyszczeń na trudnym terenie moc ta powinna wynosić 5,5 – 6,5 KM.
 • Szczotka (szczotki) – wykonana z mocnych materiałów o dużej wytrzymałości.
 • Wielkość kosza na odpady – najlepiej taka, aby nie było konieczności jego opróżniania podczas pracy na całej powierzchni.
 • Praca silnika – równomierna, bez nietypowych odgłosów i nadmiernego wydzielania spalin.
 • Szerokość robocza – im większa, tym większą powierzchnię można uporządkować w jednym przebiegu.
 • Opcja odśnieżania – czyni maszynę bardziej funkcjonalną i przydatną także zimą.

Używane szorowarki Numatic

Szorowarki do posadzek używane we właściwy sposób mogą służyć wiele lat. Planując zakup używanej szorowarki należy ocenić jej następujące cechy:

 • Stan listwy zbierającej i węża ssącego – nie mogą one być uszkodzone („pokaleczone”). Mogłoby to świadczyć o nieprzygotowaniu powierzchni do szorowania, a więc nieusunięciu zanieczyszczeń suchych: kamieni, szkła, elementów metalowych, itp. Przed użyciem szorowarki zawsze trzeba oczyścić powierzchnię za pomocą zamiatarki bądź odkurzacza
 • Stan zbiornika – powinien on być czysty, pozbawiony resztek brudnej wody, która jest siedliskiem drobnoustrojów, ponadto wydziela przykry zapach
 • Stan zużycia uszczelniaczy wewnętrznych i listew ssących pod względem stosowanych preparatów chemicznych; szorowarki do podłóg używane prawidłowo powinny być napełniane roztworami jedynie płynów czyszczących specjalnie do nich przeznaczonych i rozcieńczonych w odpowiednich proporcjach
 • Stan szczotek – wprawdzie są to elementy wymienne, ale stopień ich zużycia i wygląd mogą świadczyć, w jaki sposób maszyna była eksploatowana.

Szorowarkę używaną można nabyć u autoryzowanego dystrybutora, który oferuje gwarancję i serwis urządzenia, a także przeprowadzi bezpłatny pokaz działania.

Używane polerki Numatic

Polerka to maszyna przypominająca nieco odkurzacz stojący, ale w miejscu ssawki ma tarczę ze szczotką lub padem, które są elementami wymiennymi. Polerka jednotarczowa wyposażona jest w zbiornik wewnętrzny, w którym umieszcza się roztwór preparatu czyszczącego lub polerującego. Polerki do parkietu używane są z padami ściernymi do cyklinowania, szczotkami lub padami do froterowania.

Przy zakupie polerki używanej należy sprawdzić stan przewodu zasilającego, pracy silnika elektrycznego, prędkości i równości obrotów tarczy, szczelność rur odprowadzających pył i zwrócić uwagę, czy do urządzenia dołączony jest komplet zapasowych padów, ewentualnie inne części zamienne.

Używane maszyny czyszczące i sprzątające Numatic

Każda maszyna używana ma książkę serwisową, w której odnotowywane są wszystkie przeglądy okresowe, konserwacje i naprawy. Jeżeli serwis prowadzony był rzetelnie i systematycznie, nie oszczędzano na oryginalnych częściach i materiałach eksploatacyjnych – wówczas takie urządzenie prezentuje wciąż dobrą jakość i ma korzystną do niej cenę. Urządzenia, które używane były jedynie do pokazów albo pracowały tylko w niewielkich punktach, są najbardziej atrakcyjne i poszukiwane.

Sprawdzenie stanu technicznego

Nie zwalnia to jednak z dokładnego sprawdzenia stanu technicznego maszyny używanej. Po obejrzeniu z zewnątrz, skontrolowaniu stanu licznika motogodzin, części najszybciej zużywających się itp. należy urządzenie uruchomić i sprawdzić jego prowadzenie, starannie słuchając pracy silnika. Jakiekolwiek nietypowe wydobywające się dźwięki powinny wzbudzić niepokój.

W przypadku używanych bateryjnych maszyn czyszczących najważniejszym elementem są baterie, które są też najdroższe. Do sprawdzenia ich jakości niezbędny jest specjalistyczny miernik. Takim powinien dysponować serwis albo sam dystrybutor sprzedający dany sprzęt. Dobrze zachowany stan baterii często decyduje o cenie całości. Dlatego od nowości trzeba je poprawnie i zawsze do końca ładować, używając odpowiedniego, specjalnie do danego urządzenia przeznaczonego prostownika.

Nie bez znaczenia jest też, ile osób używało maszyny i jakie miały one kwalifikacje do jej obsługi. Jeżeli z urządzeniem pracowało zbyt wiele osób, do tego bez odpowiedniego przeszkolenia, mogło to mieć negatywny wpływ na jego stan.

Zakres naszej oferty urządzeń Numatic

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno nowe, jak i używane maszyny czyszczące. Takie urządzenia są dobrą alternatywą dla firm, które dysponują mniejszym budżetem, a chcą korzystać z profesjonalnego sprzętu czyszczącego. Używane maszyny czyszczące  są oczywiście w 100% sprawne. Nasz serwis naprawia sprzęty, które później trafiają na naszą stronę. 

Powystawowe urządzenia czyszczące

Niektóre z naszych urządzeń czyszczących Numatic znajdują się na wystawie sklepowej. Jako iż prowadzimy szkolenia z zakresu użytkowania danego sprzętu, również maszyny powystawowe trafiają do sprzedaży.

Poleasingowe maszyny sprzątające

Dosyć powszechną praktyką wśród naszych klientów jest wzięcie urządzenia w leasing. Po upływie wyznaczonego czasu wymieniają je na nowszy model, bądź oddają z zamiarem kupna innego. W naszej ofercie znajdą Państwo szereg poleasingowych maszyn czyszczących Numatic. 

Gwarancja

Zarówno poleasingowe, powystawowe, jak i używane maszyny czyszczące Numatic objęte są gwarancją oraz serwisem na terenie całego kraju, tak jak w przypadku nowych urządzeń.

Transport

Automaty czyszczące są osobiście dowożone na miejsce. Po zaznajomieniu się ze stanem zarówno wizualnym, jak i technicznym maszyny, klient decyduje się na zakup.

Nasza oferta używanych maszyn czyszczących

W naszej ofercie, oprócz maszyn czyszczących poleasingowych oraz powystawowych, znajdują się urządzenia czyszczące używane po regeneracji. W automatach zostały wymienione wszystkie elementy eksploatacyjne, takie jak: gumy ssące i uszczelki. Sprzęty sprzątające używane po regeneracji zostały dodatkowo odświeżone wizualnie. W każdym przypadku w pakiecie otrzymują Państwo: bezpłatny i niezobowiązujący pokaz, szkolenie oraz roczną gwarancję. Jeżeli poszukują Państwo maszyny do mycia podłóg w niższej cenie, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup automatu używanego. Jest to doskonała okazja do zaoszczędzenia środków oraz wyposażenie się w sprawne maszyny czyszczące. Proponujemy kontakt z nami drogą telefoniczną lub mailową i zapytanie o dostępne urządzenia.

Na naszej stronie również mogą się Państwo zapoznać z aktualną ofertą na używane maszyny czyszczące Numatic.

Podsumowując, zakup urządzeń używanych jest dobrym rozwiązaniem pod względem zmniejszenia kosztów inwestycji przy zachowaniu dobrej jakości sprzętu. Jest to jednak możliwe tylko przy nabyciu maszyny od dystrybutora, który udzieli gwarancji i zapewni odpowiednią opiekę posprzedażną.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !