• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Dofinansowanie dla firmy sprzątającej

Dotacje Unijne dla firm lub dotacje z urzędu pracy, to aktualnie jedna z najchętniej wybieranych form wsparcia podczas otwierania własnego biznesu. Wsparcie finansowe wykorzystywane jest również na rozwój dla już istniejących firm. Obojętnie, czy planujesz wziąć środki na rozwój, czy na początek swojej drogi w biznesie utrzymania czystości – potrzebujesz dobrego kosztorysu i biznesplanu.

Jak pozyskać finansowanie dla firmy sprzątającej?

Najłatwiejszym sposobem jest przeszukanie bazy Funduszu Europejskiego i dopasowanie go do swojej sytuacji. Wszystkie aktualne i planowane programy znajdziesz na tej stronie.
UE posiada kilka funduszy, wspierających rozwój jej regionów, które pozwalają na wybór odpowiedniego dla nas programu, a są to:

  • Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – jest to wsparcie, z którego korzystają głównie małe i średnie firmy. Z tego funduszu finansowane są inwestycje infrastrukturalne i produkcyjne.
  • Europejski Fundusz Społeczny – bardzo popularny fundusz, z którego wypłacane są środki dla nowopowstających firm. Pozwala on również na zwiększenie zatrudnienia w już istniejących firmach.
  • Fundusz Spójności – ma na celu zredukowanie różnic gospodarczych i społecznych, swoje środki przeznacza głównie na transport i ochronę środowiska
  • Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich – wspomaga obszary wiejskie i wspiera przekształcenia struktury rolnictwa
  • Europejski Fundusz Morski i Rybacki – wspiera restrukturyzację rybołówstwa.

Finansowanie może być całościowe i bezzwrotne, może być w postaci niezwykle nisko oprocentowanego (niecały 1%) kredytu lub częściowe. W zależności od projektu, finansowanie częściowe może obejmować np. stosunek 30% wkładu własnego do 70% wkładu Unijnego lub 50% do 50%. Dzięki tak wielu możliwościom, każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.
Drugim sposobem zdobycia wiedzy na temat aktualnie trwających programów wsparcia jest udanie się do punktu informacji o Funduszach Europejskich. W każdym większym mieście znajduje się taki punkt, w którym po opisaniu naszej sytuacji, bardzo kompetentni i pomocni pracownicy poinstruują nas co należy zrobić.

Podstawy prowadzenia firmy sprzątającej

Jeśli jesteśmy na początku swojej przygody i bierzemy dotacje na otwarcie firmy, przede wszystkim musimy określić PKD. W przypadku usług związanych z utrzymaniem czystości jest to nr 81.21.Z – niespecjalistyczne sprzątanie budynków i obiektów przemysłowych.
Następnie określamy to, czy chcemy być podatnikiem VAT czy nie. Jeśli zdecydujemy się być podatnikiem, nasze usługi dla innych podmiotów odprowadzających VAT będą “tańsze” o podatek czyli 23%. Jeśli planujemy pracę na rzecz firm, warto wziąć to pod uwagę.

Jaki sprzęt dla firmy sprzątającej?

Przede wszystkim musimy określić rodzaj usług, ich skalę i fundusze na zakupy.
Do wyboru mamy bardzo szeroką gamę i przekrój produktów takich jak maszyny czyszczące. W zależności od tego czym będziemy się zajmować, tj. czy nastawiamy się na sprzątanie mniejszych powierzchni, takich jak domy, mniejsze biura, klatki schodowe, sklepy czy raczej planujemy wystartować na dużo większą skalę i posiadamy odpowiednio większe fundusze.

Zestaw szorowarka + odkurzacz. Niezależnie od tego jakie rodzaje pomieszczeń i powierzchni będziemy czyścić, te dwa urządzenia, to t absolutna podstawa. Szorowarka pomoże nam wyczyścić zarówno dywany, wykładziny jak i podłogi twarde.
Urządzenie to pozwala na zastosowanie wymiennych szczot (twardej lub miękkiej) lub różnej twardości padów, co sprawia że jest będzie pasować do każdej powierzchni. Świetnie sprawdzi się zarówno w bieżącym jak i gruntownym doczyszczaniu. Po założeniu najdelikatniejszego pada koloru białego, jesteśmy w stanie lekko wypolerować posadzkę i nadać jej świeższy wygląd. Natomiast po założeniu np. pada czarnego (najmocniejszego), urządzenie może służyć do zdzierania starych warstw ochronnych. Jeśli zdecydujemy się założyć szczotę miękką, bez problemu zrobimy szamponowanie dywanu czy wykładziny. Szorowarka potrzebuje czegoś co zbierze wodę i zanieczyszczenia, a do tego idealnie nada się odkurzacz do pracy na mokro. Przykładem takiego zestawu może być:

Odkurzacz. Niektóre wielofunkcyjne modele, sprawdzą się w każdego rodzaju porządkach. Zbierają zanieczyszczenia suche, a w zależności od pojemności zbiornika można je stosować również na większych powierzchniach, zbierają zanieczyszczenia mokre, np. błoto, odtykają zlew czy ratują posadzkę przed zalaniem. Dodatkowo, metodą ekstrakcyjną piorą dywany, wykładziny czy tapicerki samochodowe. Przykładami takich urządzeń 3 w 1 są np. Numatic GVE 370 lub jego większy odpowiednik Numatic CT 470. W zestawie standardowym znajdziemy wszystkie końcówki i węże niezbędne do rozpoczęcia pracy.

Maszyny czyszczące. To urządzenia, które pozwalają wyczyścić posadzkę podczas jednego przejazdu, służące do bieżącego czyszczenia większych powierzchni. Ich wielkość zależy od tego jak duży metraż będą obsługiwać. Największa z nich, to Numatic TTV 678 z siedziskiem dla operatora i regulacją szerokośći czyszczenia. Natomiast jedną z najmniejszych i najbardziej poręcznych, jest Numatic TT 1840G.

Akcesoria i środki. Akcesoria i środki czyszczące, to rzeczy bez których żadna firma sprzątająca nie ma prawa bytu. Dedykowanymi środkami dla Numatic, jest niezwykle skuteczna, niemiecka chemia firmy Kleen z bardzo bogatą ofertą. Na początek najlepszym zakupem będzie uniwersalny płyn do czyszczenia bieżącego Blue Star. Jest to najpopularniejszy środek o przyjemnym zapachu, który utrzymuje się w pomieszczeniu przez dłuższy czas. W przypadku prania dywanów i tapicerek zdecydowanie polecamy np. Novatep lub Spruh-ex – to bardzo skuteczne środki do prania ekstrakcyjnego.

Akcesoria do sprzątania, to przede wszystkim różnego rodzaju mopy, ręczne pady do doczyszczania trudno dostępnych miejsc, zmywaki i zbieraki do okien i luster. Słowem, wszystko to, bez czego zwykłe, bieżące sprzątanie nie ma prawa bytu.

Obecnie istnieje bardzo wiele możliwości zdobycia dofinansowania
unijne dla firm na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jeśli wciąż nie wiesz jakie urządzenia i akcesoria powinieneś zakupić – zgłoś się do firmy sprzedającej sprzęt do sprzątania. Doradzą i pomogą wypełnić dokumenty.

Otworzenie firmy, po utracie zatrudnienia przez COVID-19 – Dofinansowanie na otwarcie firmy.

Jednym z priorytetów dotacji z unii dla firm, są osoby fizyczne które po 1 marca 2020 roku utraciły zatrudnienie. Indywidualnie pomożemy Ci wybrać odpowiedni sprzęt i podpowiemy – Jak uzyskać dofinansowanie firmy, która dopiero powstaje oraz jak uzyskać środki unijne na rozwój firmy, która już istnieje. Skontaktuj się z nami drogą mailową: [email protected] lub telefoniczną 509-824-134.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !