• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Jaką maszynę czyszczącą wybrać?

Problem z doborem maszyny czyszczącej? Rozumiemy. Aktualna ilość sprzętu do sprzątania na rynku może zakręcić w głowie. Co w takim razie wybrać i jakimi kryteriami się kierować? Postaramy się odpowiedzieć, zadając kilka podstawowych pytań, które determinują to, jaki rodzaj maszyny czyszczącej powinien znaleźć się na naszej powierzchni.

b

Pytanie nr 1 – Wielkość powierzchni.

Jest to podstawowe pytanie na które musimy znać odpowiedź. Im większa powierzchnia tym większa maszyna jest nam potrzebna. Oczywiście można zastosować małą maszynę na duże pomieszczenia, ale wtedy nie dosyć że czyszczenie jej ze względu na małą szerokość sprzątania będzie trwało całe wieki, to większość czasu spędzimy na opróżnianiu i uzupełnianiu zbiorników.
Możemy założyć kilka przedziałów powierzchni czyszczącej i dobierać maszyny do nich, np:

  • powierzchnia do 1000 m2. Na taką posadzkę dobieramy najmniejsze maszyny czyszczące, takie jak TT 1840G lub wersja bateryjna TTB 1840G. Ze względu na to, że zazwyczaj takie pomieszczenia są zastawione np. krzesłami, a rozmiar tego urządzenia pozwoli nam na łatwe manewrowanie. Przykład powierzchni: biura, szkoły, sklepy, pomieszczenia usługowe.
  • powierzchnia 1000 – 2500 m2. Na takiej wielkości jeżdżą najpopularniejsze urządzenia. Bardzo zwrotne ale jednocześnie na tyle duże, żeby bez problemu wyczyścić np. salę sportową, większy sklep lub korytarze. Maszyny takie jak TT 4045 i TTB 4045M
  • powierzchnia powyżej 2500 m2. Na takie pomieszczenia przeznaczone są największe maszyny czyszczące, z napędem i siedzeniem dla operatora. Niektóre z nich mają regulowaną szerokość czyszczenia, dozowanie środka, co pozwala na dostosowanie się jej do zmiennych warunków. Najpopularniejsze, to TTV 678, CRO 8055.
  • garaże i bardzo duże pomieszczenia. Na naprawdę duże pomieszczenia potrzebujemy czegoś większego niż TTV 678. Dobrym rozwiązaniem może być tak duże maszyny jak OMM

Pytanie nr 2 – Wersja bateryjna czy kablowa?

Należy sprawdzić czy jest możliwość podłączenia maszyny do sieci czy musi być to wersja bateryjna. Na ogół wersje z bateriami są trochę bardziej problematyczne, z tego względu że należy pilnować poziomu ich naładowania, zdarza się też tak że mogą wyczyścić mniejszą ilość powierzchni za jednym razem, właśnie ze względu na rozładowywanie baterii.
Jednak często są jedyną opcją dostępną na większych powierzchniach, takich jak magazyny lub galerie handlowe.
Wersje kablowe są za to trochę lżejsze, co powoduje mniejszy docisk do podłogi. Jednak są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

Pytanie nr 3 – Jak mocno zastawiona jest posadzka?

Nawet jeśli pomieszczenie jest dużych rozmiarów, a zastawione jest np. ławkami w przychodni, których nie da się tak łatwo usunąć lub ławkami i krzesłami w szkole, regałami w sklepie, nie jesteśmy czasami wtedy w stanie przejechać między nimi lub wyczyścić powierzchnię pod nimi większymi maszynami.
Wtedy na ratunek przychodzą mniejsze automaty, dużo bardziej zwrotne lub po prostu niższe.

Pytanie nr 4 – trakcja czy bez trakcji?

Trakcja czyli inaczej napęd maszyny, który pozwala na pokonywanie nierówności np. wzniesień, podjazdów, progów czy przejazdów z jednej hali na drugą.
Na ogół automaty nie posiadają trakcji, ponieważ tej średniej wielkości maszyny prowadzą się tak lekko, że nie jest ona potrzebna. Jednak jeśli wybieramy większe z nich, to tu już wyboru nie mamy. Jednak niektóre modele można “doposażyć” w napęd.

Podsumowując. Przed wyborem maszyny czyszczącej, należy odpowiedzieć na kilka pytań i zacząć się rozglądać za najbardziej odpowiednim modelem. Warto zajrzeć także na naszą stronę maszyny czyszczące – przewodnik. Zawsze możemy skorzystać z bezpłatnego pokazu, który oferujemy. Pokazy są za darmo i nie zobowiązują do zakupu urządzenia, a bez problemu można wtedy dopasować maszynę do swojej powierzchni i zobaczyć ją jak radzi sobie “w akcji”.

Numatic w galerii
Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !