• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Maszyny czyszczące – jak wybrać

Jaką maszynę do sprzątania wybrać? Przed tym pytaniem stoi wiele osób, które mają za zadanie utrzymać czystość w szkołach, szpitalach, zakładach produkcyjnych, galeriach handlowych itp. Przed kupnem automatu szorująco-zbierającego warto skorzystać zajrzeć do naszego wpisu maszyny czyszczące – przewodnik lub skorzystać z pomocy naszych doradców – tutaj. W ofercie angielskiego producenta maszyn do sprzątania Numatic znajdziemy szeroką gamę urządzeń zasilanych bateryjnie lub kablowo. Do maszyny do sprzątania należy dobrać odpowiednią chemię, rodzaj pada oraz szczotkę, aby dobrać akcesoria do odpowiedniego typu posadzki i tu pomocne będzie skorzystanie z naszych bezpłatnych prezentacji maszyn czyszczących.

Maszyny czyszczące kablowe stosujemy tam, gdzie mamy do czynienia z wolnymi przestrzeniami, nie występuje ruch osoby lub np. paletowy. Tak zasilane urządzenia czyszczące Numatic będą doskonale sprawdzały się w sytuacjach, gdy wymagana jest praca ciągła (nie jesteśmy wtedy ograniczeni czasem pracy baterii).


Maszyny czyszczące bateryjne stosujemy tam, gdzie nie ma możliwości bezpiecznej pracy z kablem zasilającym. Między innymi w sytuacjach gdzie wymagane jest sprzątanie np. marketu w czasie otwarcia obiektu, czyli praca w momencie, gdy w danym miejscu przebywają klienci.

Dobór maszyny do powierzchni

Maszynę czyszczącą dobieramy przede wszystkim do wielkości powierzchni oraz czasu, w jakim chcemy ją umyć. Przy wyborze sugerujemy się, podaną przez producenta, wydajnością teoretyczną automatu szorująco-zbierającego. Pozwoli ona nam wstępnie określić jakie parametry powinno spełniać urządzenie. Możemy założyć, że podawana wydajność teoretyczna jest do osiągnięcia przez maszynę Numatic w około 60-75% w praktycznym myciu posadzek. Bierze się to stąd, iż podawane wydajności zakładają, że nie napotykamy żadnych przeszkód w czasie pracy automatu myjącego. Chętnie pomożemy dobrać automaty czyszczące do dowolnej powierzchni – zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Największe TTV – maszyna z siedziskiem dla operatora

Wszystkie proponowane przez nas modele automatów szorująco-zbierających oferowane są jako urządzenia gotowe do pracy, podawane ceny zawierają zawsze maszynę skonfigurowaną do danego rodzaju posadzek.

Maszyny myjące, a szorowarki

Choć maszyny czyszczące bardzo często nazywane są szorowarkami do podłóg, te dwa typy urządzeń różnią się od siebie. Podstawową różnicą jest fakt, iż szorowarki nie zbierają wody, tak jak automaty szorująco-zbierające, które służą do bieżącego utrzymania czystości. Praca szorowarką polega na namoczeniu czyszczonej powierzchni, gruntownym doszorowaniu mytej posadzki oraz zebraniu zanieczyszczeń przy użyciu odkurzacza przystosowanego do zbierania wody. Tutaj warto zaznaczyć, że zestaw szorowarka + odkurzacz można z powodzeniem określić jako podstawowe narzędzia pracy każdej firmy sprzątającej, która zajmuje się doszorowywaniem bardzo zabrudzonych posadzek oraz akcjami typu sprzątanie po np. remontach.

HFM 1515

Akcesoria do maszyn

W naszej ofercie znajdą państwo wszystkie potrzebne akcesoria oraz materiały eksploatacyjne potrzebne do codziennego użytkowania automatów szorująco-zbierających, szorowarek oraz odkurzaczy.

Jak używać maszyny do czyszczenia posadzek?

Jeżeli chcemy zacząć pracę maszyną po raz pierwszy, najpierw ustawiamy gryf sterujący, pozwalający nam na pełną kontrolę nad urządzeniem. Następnie montujemy szczotkę czyszczącą lub uchwyt padów oraz odpowiednio dobrany pad. Następnie montujemy ssawę ssącą za pomocą dwóch pokręteł.

Aby przygotować maszynę do pracy należy napełnić zbiornik czystą wodą wraz z płynem myjącym. Należy pamiętać, aby woda była zimna aby nie powodowała odparowania któregoś ze składników płynu. W zależności od zabrudzenia, ustawiamy ilość podawanego roztworu, aby opróżnić urządzenie po skończonej pracy, wystarczy wylać wodę poprzez wąż spustowy i przepłukać zbiornik.

Maszyna do sprzątania w firmie sprzątającej powinna cechować się wyjątkową wytrzymałością i długą żywotnością. Podczas pracy maszyną szorująco zbierającą możemy natrafić na różne powierzchnie, w związku z czym powinniśmy również zastanowić się nad wyborem elementu szorującego. Pad czyszczący to idealny wybór do posadzek gładkich. Do nierównej podłogi z ubytkami lub głęboką fugą przeznaczona jest szczotka twarda maszyny do mycia posadzek. Automaty szorująco zbierające myją i jednocześnie osuszają powierzchnię. W kategorii używane znajdziesz regenerowane profesjonalne maszyny czyszczące.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !