• Gwarancja do 36 miesięcy
 • Najniższa cena
 • Darmowa dostawa
 • Szkolenie gratis
 • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Maszyny czyszczące OMM – Poradnik

Od wielu lat wizytówką włoskich produktów jest ich niezapomniany wygląd i nie dotyczy to tylko samochodów. Również w dziedzinie maszyn czyszczących Włosi są jednym ze światowych liderów. Charakterystyczne czerwone maszyny, to przede wszystkim doskonała wytrzymałość i niezawodność. 

OMM to fabryka, która od niemal 50 lat zajmuje się produkcją urządzeń sprzątających. Dzięki niezwykle dużej gamie maszyn czyszczących idealnie wpisuje się w potrzeby zarówno klientów detalicznych jak i profesjonalnych firm sprzątających obsługujących, duże hale i magazyny lub galerie handlowe. Produkty OMM zdobyły serca użytkowników swoją niezawodnością i prostotą obsługi.

Rodzaje silników w maszynach czyszczących OMM

Urządzenia firmy OMM posiadają różne rodzaje zasilania, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować je do każdego rodzaju powierzchni i warunków sprzątania.

 1. Kablowe – niezwykle popularne wśród firm sprzątających. Są lekkie i wymagają mniejszego nakładu siły podczas ich przewożenia lub przenoszenia z miejsca na miejsce. Dodatkowo dzięki temu, że nie korzystają z baterii, są w stanie wyczyścić znacznie większą powierzchnię podczas jednego cyklu pracy niż ich bateryjne odpowiedniki.
 2. Bateryjne – urządzenia pozwalające na niezwykle wygodną pracę, bez konieczności szukania gniazdka do podłączenia maszyny. Idealne do sprzątania hal i magazynów, gdzie podłoga często jest zastawiona regałami i praca z kablem nie jest możliwa lub jest mocno utrudniona. Dzięki temu, że są cięższe od swoich kablowych odpowiedników mają lepszą siłę docisku do podłoża. 
 3. Spalinowe z silnikiem Honda – urządzenia przeznaczone do pracy na zewnątrz, tzw zamiatarki. Świetne do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni, niezależnie od pogody. Posiadają obrotową szczotkę i bardzo pojemny zbiornik. 

Podwyższone parametry wytrzymałości

Korpusy maszyn OMM budowane są z plastiku formowanego metodą rotacyjną, która zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia. Urządzenie myjące narażone jest na działanie wielu środków chemicznych, które potencjalnie mogą zaszkodzić jej obudowie, dlatego plastik wykonany został z polietylenu, który chroni maszynę przed działaniem soli, kwasów, zasad i zmiennych warunków atmosferycznych. 

Wszystkie maszyny zostały zaprojektowane tak, żeby wymiana szczot, padów, gum lub innych elementów urządzenia mogła odbywać się manualnie, bez konieczności używania narzędzi. Dzięki ograniczeniu elektroniki automaty praktycznie nie ulegają awariom.

Maszyny czyszczące na małe i bardzo duże powierzchnie

Maszyny firmy OMM przeznaczone są do czyszczenia małych, średnich oraz dużych powierzchni. 

Wydajność teoretyczna najmniejszych modeli to 500-1000 m2, a dzięki małym wymiarom świetnie sprawdzają się na niedużych lub mocno zastawionych powierzchniach, np w:

 • szkołach
 • sklepach
 • przychodniach
 • mniejszych szpitalach

Najczęściej wybieranymi modelami na małe powierzchnie są:

OMM 350B Minispeed

Jest to bateryjna maszyna czyszcząca, której czas pracy to 1,25 godziny. Posiada wbudowany prostownik dla łatwiejszego ładowania baterii, pracuje ze szczotką lub padem. Mimo tego, że jest to urządzenie bateryjne, jest jednym z lżejszych (36 kg) w tej kategorii maszyn.

OMM 350E Minispeed

Najmniejsze urządzenie OMM zasilane kablowo. Jego wydajność teoretyczna, to 900 m2/h, a szerokość ssawy – 500 mm.

OMM 430 Biglia

Zasilany bateryjnie automat do czyszczenia małych i średnich powierzchni. Jego wydajność, to 1200 m2/h, dostępny ze szczotką lub uchwytem do padów. Waży 60 kg.

Firma OMM słynie z produkcji urządzeń niezawodnych, stworzonych do pracy na dużych powierzchniach, takich jak hale produkcyjne, magazyny, galerie handlowe. Najpopularniejszymi przedstawicielami są:

OMM STILE 

Maszyna czyszcząca o wydajności teoretycznej 4200 m2/h i zbiornikami o pojemności aż 125 litrów. Pracuje z dwoma szczotkami lub dwoma padami, wyposażona w prostownik i bardzo pojemne baterie oraz fotel dla operatora.

OMM 1000 MAGNUM

Bez wątpienia jedna z największych maszyn czyszczących na rynku. Jej wydajność teoretyczna określana jest na 5500 m2/h, a zbiorniki mają pojemność aż 190 litrów! 

Środki czyszczące do OMM

Maszyny czyszczące OMM mogą pracować z większością dostępnych na rynku środków czyszczących, przeznaczonych do sprzątania maszynowego. Chemia dobierana jest pod względem rodzaju posadzki, stopnia jej zniszczenia oraz wielkości natężenia ruchu.

Najchętniej wybierane środki do czyszczenia maszynowego to:

 1. Kleen Blue Star – zdecydowany numer jeden pod względem czyszczenia bieżącego każdego rodzaju powierzchni. Najpopularniejszy ze względu na swoją skuteczność jak i delikatność. Pozostawia bardzo przyjemny, świeży zapach. Można go stosować zarówno do mycia maszynowego jak i ręcznego. 
 2. Kleen Piccomat Tab – jest to środek w tabletkach, wydajniejszy od zwykłych środków czyszczących dostępnych w postaci koncentratów. Pozwala na bieżące czyszczenie każdego rodzaju posadzki. Tabletki pakowane są w rozpuszczalną folię.
 3. Kleen Industrial – jest to środek słabo pieniący się, silnie działający. Przeznaczony jest do posadzek odpornych na wodę, np. kamienia naturalnego i sztucznego, żywicy syntetycznej itd. 

Akcesoria do maszyn czyszczących

Maszyny czyszczące OMM pracują zarówno z padami czyszczącymi jak i szczotkami. Akcesoria dobierane są pod względem wielkości urządzenia czyszczącego. W zestawie standardowym podczas zakupu maszyny mamy do wyboru: uchwyt do padów lub szczotkę twardą. 

 • Szczoty stosowane są zazwyczaj na bardzo nierównych powierzchniach.
 • Pady czyszczące, w zależności od twardości, która oznaczona jest kolorem (czarny – najtwardszy, biały – miękki), używa się ich na różnego rodzaju powierzchniach. 

Do użytku bieżącego wykorzystujemy pady średniej twardości, niebieski lub czerwony. Nie niszczą posadzki, a w połączeniu z odpowiednio dobraną chemią świetnie usuwają każde zanieczyszczenie.

Pady twarde najczęściej wykorzystywane są podczas gruntownego czyszczenia mocno zniszczonych posadzek, natomiast miękkie do polerowania warstw ochronnych powierzchni.

Podsumowanie

Obok angielskiego Numatic, to właśnie włoski producent maszyn czyszczących OMM zasłynął w branży niezawodnością swoich urządzeń. Cechami charakterystycznymi są też: brak wyświetlacza, ograniczenie elektroniki, oraz możliwość samodzielnej wymiany lub konserwacji poszczególnych elementów.

Urządzenia OMM oferują również niezwykle szeroką gamę wyboru zasilania maszyn oraz wielkości ich silników.


Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !