• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Jak dobrać maszynę do mycia podłóg?

Tym razem dowiemy się jak odpowiednio dobrać maszynę do mycia podłóg, która spełni nasze oczekiwania, co do utrzymania czystości w danym pomieszczeniu. Należy pamiętać, że w tym artykule mówimy o urządzeniach czyszczących, które zbierają za sobą wodę, nie o szorowarkach czy polerkach, które potrzebują do zbierania odkurzaczy.

Do dyspozycji mamy bogaty przedział maszyn różnej wielkości, ciężkości, szerokości czyszczenia, kablowe lub bateryjne. Wszystko zależy teraz od tego jakiego rodzaju pomieszczenie posiadamy, czy jest to otwarta hala, czy mamy po drodze dużo przeszkód, czy potrzebujemy trakcji w przypadku, gdy mamy do czynienia z nierównościami na hali, żeby nie przemęczać osoby obsługującej maszynę. Ok, więc dowiedzmy się jak dobrać maszynę do mycia podłóg dla siebie.

Małe maszyny myjące do podłóg?

Zacznijmy od tego, że urządzenia sprzątające o których mowa idealnie sprawdzają się na bieżący brud, trochę mniej na gruntowne doczyszczanie powierzchni, te z gatunku mniejszych mają stosunkowo mniejszy docisk pada do podłoża oraz analogowo posiadają mniejsze zbiorniki. Plusem jest to, że są niezwykle łatwe w manewrowaniu, idealne do małych powierzchni z dużą ilością przeszkód lub wąskich korytarzy. Bardzo dobre dla stacji, sklepów, szpitali czy szkół.

Oczywiście jak wszystkie maszyny do mycia podłóg dzielą się na kablowe i bateryjne. Osobiście kablowe polecam w przypadkach, gdy mamy do czynienia z przymusem mycia kilku pięter – są łatwiejsze do przenoszenia ponieważ są dużo lżejsze. Są również tańsze 🙂

Taką wiodącą maszyną w kategorii tych mniejszych jest TT/TTB 1840, dostępna oczywiście w dwóch wersjach zasilania. Jeżeli potrzebujesz mniejszej i niezawodnej maszyny – w takim razie nie szukaj dalej. Już znalazłeś.

automat szorująco-zbierający

Te większe maszyny czyszczące

W takim razie, jeżeli nie zadowolił Cię nasz model 1840 i wciąż czytasz ten artykuł, przejdźmy do trochę poważniejszych maszyn czyszczących. I znów zadajemy to samo pytanie: “Jak duża powierzchnia do czyszczenia?”. Każde pomieszczenie, to inne warunki pracy, każda maszyna posiada swoją teoretyczną wydajność pracy, która została mierzona w maksymalnym obciążeniu maszyny, co znacznie ułatwia nam dobranie odpowiedniego modelu – wystarczy sprawdzić jak dużą mamy powierzchnię.

Pisaliśmy wcześniej o trakcji, która bardzo przydaje się przy różnych wzniesieniach, a przy większych urządzeniach jest normą. Mają większe zbiorniki, większą siłę docisku, a niektóre z nich regulowaną szerokość czyszczenia. Flagowym urządzeniem jest największy z nich TTV 678, z siedziskiem dla operatora, który ma pełną kontrolę nad każdym parametrem czyszczenia. Np. może dozować ilość środka, wody, zmieniać szerokości czyszczenia, zmieniać obroty i na prawdę dużo więcej funkcji dostępnych z poziomu panelu.

00002151

Wróćmy jeszcze do pośredniego modelu, który zyskał nie mniejszą popularność, czyli TT/TTB 4045, z wielką chęcią wykorzystywany do mycia podłóg hal sportowych, szerszych korytarzy i sklepów. Jego atutem jest również to, że posiada swój tańszy odpowiednik, który wyposażony został w trochę inną obudowę oraz prostą listwę.

Już wiemy co wybrać

Podsumowując. Przy zakupie maszyny do podłóg w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad wielkością i warunkami jakie panują w pomieszczeniu. Pomieszczenia małe, zabudowane typu korytarze, klasy, sale, sklepy: wybieramy małą zwinną maszynę czyszczącą do mycia podłóg, których wiodącym modelem jest wymieniony wcześniej TT/TB 1840.

Jeśli mamy duże, otwarte pomieszczenia, gdzie nie trzeba mieć wszystkich kategorii prawa jazdy, żeby umieć wywinąć maszyną – myślimy jak duże pomieszczenie mamy i dobieramy odpowiedniej wielkości maszynę. Zgodzę się, że czasami ciężko jest zdecydować się na jeden model, a wtedy zamawiamy bezpłatny pokaz, przedstawiciel przyjeżdża do nas z dwoma maszynami i sprawdza, która z nich sprawdzi się najlepiej.

Na koniec krótki film z prezentacji modelu 1840:

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !