Co z tymi padami do maszyn czyszczących?

Rodzaje padów

W zależności od tego, co chcemy osiągnąć po przez czyszczenie maszynowe powierzchni – wybieramy odpowiedni dla niego pad. Pierwszą kategorią spośród której możemy dokonywać wyborów są pady do bieżącego i codziennego czyszczenia. Idealnie sprawdzają się tam, gdzie używamy maszyn czyszcząco-zbierających, które myją powierzchnie dosyć często. Nie zdzierają warstw, nie rysują podłogi.

Inne rodzaje, to pady do czyszczenia gruntownego, czyli idealne dla wszelkiego rodzaju szorowarek, które zedrą nam stare i zniszczone warstwy polimerowe, aby nałożyć nowe oraz pady przeznaczone do polerowania. Najdelikatniejsze i idealne do wykończenia pielęgnacji podłogi.

Jak dobierać pady

Pady czyszczące, tak jak wcześniej była mowa dobieramy pod względem zabrudzeń oraz rodzaju wykonywanych czynności. Do wyboru mamy cały wachlarz krążków czyszczących. Wszystko zależy również od maszyny jaką dysponujemy – zarówno szorowarką jak i maszyną czyszcząco-zbierającą wyczyścimy bieżące zanieczyszczenia (szorowarką potrwa to trochę dłużej), jednak tylko szorowarką jesteśmy w stanie doczyścić gruntowny brud oraz zerwać warstwy ochronne z podłogi.

Pady dobieramy również pod względem wielkości jakiej używa urządzenie czyszczące, rozmiary podawane są w calach, z racji na angielskie pochodzenie maszyn.

Najpopularniejsze pady

Twardość padów czyszczących oznaczona jest kolorami – im ciemniejsze, takie jak czarny, czy brązowy, tym twardszy krążek i przeznaczony do mocniejszych zabrudzeń, np. do betonu lub zdzierania warstw polimerowych, najjaśniejsze służą do polerowania posadzki.

Najpopularniejszymi padami bez wątpienia z kategorii gruntownego czyszczenie, są pad czarny i brązowy, natomiast z bieżącego czyszczenia są to kolory zielony oraz czerwony. Jeśli chodzi o polerowanie, wtedy najchętniej wybieramy biały lub Gorilla Light.

Aby bezpiecznie i dokładnie umyć posadzkę każda z maszyn posiada swój rozmiar pada na którym pracuje, ich wielkości określamy w calach i jest to przedział od 5″ do 24″.

Mocne zabrudzenia – mocne pady

Do tych najmocniejszych zabrudzeń, tak jak mowa była wcześniej używamy tych padów o najciemniejszej barwie. Pad czarny jest niezwykle agresywny i idealnie sprawdza się na twardych posadzkach oraz do gruntownego czyszczenia.

Żeby osiągnąć pożądany efekt w zakresie czystości powierzchni, oprócz padów dobieramy również chemię, która musi być wystarczająco silna, aby wyczyścić podłogę, ale również jej nie uszkodzić. Do tego dobieramy również odpowiednią szorowarkę, która będzie miała wystarczającą moc silnika oraz dociążenie.

Właśnie z racji na wiele czynników determinujących gruntowne czyszczenie, najlepiej poprosić o radę specjalistów lub zamówić bezpłatny pokaz urządzenia.

Szczoty czy pady?

Szczoty czyszczące zużywają się w mniejszym stopniu niż pady, również można wybierać pośród twardości tych akcesoriów, tak jak to się dzieje w przypadku padów. Szczoty jednak według wielu opinii nie nadają się do idealnego doczyszczania posadzek, ponieważ ze względu na swoją strukturę, gorzej dochodzą do trudno dostępnych miejsc.

Nie nadają się również do np. zdzierania warstw polimerowych lub na prawdę gruntownego czyszczenia posadzek. Pady zużywają się szybciej, jednak dają więcej możliwości w zakresie czystości oraz większy wybór wśród swoich rodzajów.

Podsumowując: każda maszyna czyszcząca, czy szorowarka pracuje z określoną wielkością pada, do nas należy jedynie wybór rodzaju krążka czyszczącego, jego twardości i zastosowania. Nadają się do codziennego i bieżącego czyszczenia, do gruntownego szorowania, nakładania i zdzierania warstw polimerowych oraz ostatecznego nadania połysku posadzce, czyli polerowania. Nadają się do każdego rodzaju powierzchni, w zależności od ich struktury. Mamy również pady do czyszczenia ręcznego, które idealnie sprawdzają się w doczyszczaniu np. kantów i rogów posadzki.

Poniżej film z działania najmniejszej szorowarki:

Źródło: http://youtu.be/Xrp3IK6ptOU

Od lat najlepszy dealer
2 697

sprzedanych
maszyn

99,4 %

zadowolonych
klientów

1

Numatic 2013

1

Numatic 2014

1

Numatic 2015

1

Numatic 2016

1

Numatic 2017

56 832 km2

obecnie czyszczą
nasze maszyny

100%

pozytywnych opinii
na allegro

Oni wybrali nasze urządzenia

Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Zadzwoń do Marcina lub Krzyśka

Marcin Piechanowski

tel. 508-278-802

Krzysztof Mularski

tel. 501-647-559

Zadzwoń do nas!