• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Co z tymi padami do maszyn czyszczących?

Pady czyszczące, to krążki podłączane na rzep do uchwytów padów (czasem zwanych pad holderami), wykorzystywane w szorowarkach lub w dużych maszynach czyszczących. W zależności od ich twardości, która oznaczona jest odpowiednim kolorem, wykorzystywane są na mocno zabrudzonych posadzkach, pomagając w ich renowacji lub podczas bieżącego czyszczenia. Dzięki rozróżnieniu i niedużej cenie, mają zastosowanie na każdego rodzaju powierzchni.

Rodzaje padówego czyszczenia

  1. Pady do gruntownego czyszczenia

Jest to kategoria najbardziej twardych padówdo czyszczenia. Służą do mycia najmocniej zabrudzonych powierzchni lub do zdzierania zużytych, brudnych warstw ochronnych. Świetnie nadają się do renowacji starych posadzek.

Oznaczone są ciemnymi kolorami, takimi jak czarny i brązowy. Nie nadają się do stosowania w maszynach czyszczących. Wykorzystywane są razem z szorowarkami jednotarczowymi.

2. Pady do bieżącego czyszczenia

Najpopularniejsze pady do mycia, przeznaczone do pracy razem z maszynami czyszczącymi, wykorzystywanymi do codziennego mycia powierzchni.

Świetnie sprawdzają się na każdego rodzaju posadzce, są na tyle delikatne, że nie szkodzą powierzchni ale na tyle twarde, żeby zebrać uciążliwy brud np. z fug. Oznaczane są kolorami takimi jak czerwony, niebieski i zielony.

3. Pady do polerowania

Najbardziej delikatna grupa padów stosowana w polerkach lub szorowarkach. Wyróżnia je jasny kolor, najczęściej biały. Służą do prac wykończeniowych podczas nakładania nowych warstw ochronnych, polerują je i nadają świeży wygląd.

4. Pady melaminowe

Pady zbudowane z tak zwanej pianki melaminowej, która dzięki jednorodnej strukturze ma zwiększoną wytrzymałość w porównaniu z innymi padami. Trzy warstwy zapewniają bardzo dobrą przyczepność do podłoża i dopasowują się do nierównych powierzchni, takich jak gres oraz lastriko, marmur, beton, PCV czy linoleum.

Chłoną brud i wodę, a dzięki swoim właściwościom mogą być stosowane bez użycia dodatkowych środków czyszczących oprócz wody. 

5. Pady diamentowe

Służą głównie do renowacji posadzek kamiennych, gresowych czy popularnych ostatnio posadzek terrazzo. Kolory rozróżniają gradację pada (od 400 do 11000). Te o mniejszej gradacji są dużo bardziej agresywne, a co za tym idzie służą do usuwania rys i matowienia posadzek. Te delikatniejsze od 1500 do 11000 nadają posadzce wysoki połysk i efekt tzw. “mokrej podłogi”. 

Jak dobierać pady do mycia?

Pady czyszczące dobieramy w zależności od stanu posadzki i tego jaki rodzaj urządzenia czyszczącego mamy do dyspozycji. Jeśli powierzchnia wymaga renowacji, stosujemy twarde pady w kolorze czarnym, lub diamentowe o niskiej gradacji, które uporają się z pierwszym, najgorszym brudem, który wniknął w powierzchnię. Jeśli do dyspozycji mamy tylko maszynę czyszczącą, możemy skorzystać z padów takich jak zielony lub czerwony, które nadają się na każdego rodzaju powierzchnię, nie niszczą jej i nadają się do codziennego czyszczenia.

Po ustaleniu tego czy posadzka wymaga gruntownej renowacji czy bieżącego czyszczenia, należy sprawdzić wielkość pada, który zostanie zamontowany. Rozmiar padów podawany jest w calach (1 cal = 2,54 cm). Każde urządzenie pracuje z innym rozmiarem, w przypadku szorowarek jest do rozmiar od 14″ do 16″, a w maszynach czyszczących od 16″ do nawet 24″.

Pady ręczne

Wykorzystywane są do bieżącego mycia ręcznego lub doczyszczania powierzchni w trudno dostępnych miejscach. Mają prostokątny kształt i występują w komplecie z uchwytem oraz z kijem lub bez. Świetnie sprawdzają się tam, gdzie urządzenie nie jest w stanie dosięgnąć np. w rogach ścian lub na schodach.

Idealne dla domów czy firm sprzątających. Dostępne w każdym rodzaju (kolorze), w tym melaminowe.

Szczoty do czyszczenia – alternatywa padów?

Szczoty podobnie jak pady dzielą się na miękkie i twarde. Miękkie stosowane są tylko w szorowarkach jednotarczowych i służą do szamponowania dywanów i wykładzin. Twarde natomiast, wykorzystywane są w bieżącym czyszczeniu większości rodzajów podłóg oprócz delikatnych, zabezpieczonych powłokami i takich, które nie są odporne na zarysowania.

Z racji tego, że nie nadają się na każdą powierzchnię i nie zawsze są w stanie doczyścić trudno dostępne miejsca, cieszą się mniejszą popularnością niż pady czyszczące. Nie nadają się również do zdzierania warstw polimerowych i renowacji posadzek.

Szczoty mają znacznie mniej zastosowań od padów, jednak zużywają się w dużo mniejszym stopniu, a co za tym idzie mogą wystarczyć na bardzo długi okres czyszczenia.


Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !