• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: biuro@bonus-czystosc.pl

Szorowarki do posadzek – co wybrać?

Profesjonalne szorowarki do posadzek, to urządzenia o bardzo szerokim zastosowaniu. Jest to podstawowe narzędzie firmy sprzątającej. Nadają się idealnie do okresowego doczyszczania podłóg, do bieżącego mycia, zdzierania i prania wykładzin tekstylnych.
Małe urządzenia dają duże możliwości. Jedynym utrudnieniem np. w porównaniu z automatami szorująco-zbierającymi, jest fakt, że nie posiadają systemu zbierania brudnej wody z posadzki. Jednak rozkład masy urządzenia na posadzce sprawia iż, są zdecydowanie skuteczniejsze w gruntownym doszorowywaniu bardzo brudnych powierzchni. Dlatego też z reguły szorowarki jednotarczowe proponowane są w zestawach z odkurzaczami sucho-mokro.

Jaką wielkość szorowarki jednotarczowej wybrać do swoich potrzeb?

Wszystko zależy od wielkości i rodzaju powierzchni. Jeśli na posadzce mamy trudne zanieczyszczenia, tzw. ciężkie warunki pracy, np. stare odbarwienia na płytkach, oleje, smary lub gdy po prostu dawno nie była czyszczona – wtedy wybieramy mocniejszą szorowarkę, która “udźwignie” ciężar takiego sprzątania.

Jednym z przykładów takiego urządzenia jest Numatic NR 1500 o mocy silnika 1500W, co pozwala na doczyszczenie posadzki bez większego problemu.
Taka szorowarka idealnie sprawdzi się również w praniu dywanów. Mamy bowiem gwarancję, że bez względu jak ciężkie jest włosie dywanu, urządzenie da sobie z nim radę.

Na mniejsze powierzchnie lub mniejsze zanieczyszczenia, polecamy mniejszą szorowarkę Numatic taką jak NLL 332. Świetnie sprawdza się tam gdzie dostęp do powierzchni jest ograniczony np. w klasach, pod półkami czy regałami.

Najpopularniejszym urządzeniem tej kategorii jest szorowarka do posadzek Numatic HFH 1515G. Przeznaczona jest do czyszczenia każdego rodzaju posadzki, między innymi doskonale sprawdzi się w doczyszczaniu podłogi, usuwaniu warstw polimerowych i myciu kostki brukowej. Szorowarki do podłóg można zakupić w zestawie z odkurzaczem do zbierania wody. Dzięki temu zestawowi, pozostawisz za sobą czystą i suchą powierzchnię, unikając zaschnięciu brudu.

Szorowarki przemysłowe nie są urządzeniami czyszcząco-zbierającymi o których pisaliśmy w poprzednim artykule i nie posiadają wbudowanego systemu odsysającego. Ich zadaniem jest porządne doczyszczenie powierzchni, a pozostałą wodę z płynem i zanieczyszczeniami, należy zebrać odkurzaczem, bądź zetrzeć mopem.

Szorowarki przemysłowe nie są urządzeniami czyszcząco-zbierającymi o których pisaliśmy w poprzednim artykule i nie posiadają wbudowanego systemu odsysającego. Ich zadaniem jest porządne doczyszczenie powierzchni, a pozostałą wodę z płynem i zanieczyszczeniami, należy zebrać odkurzaczem, bądź zetrzeć mopem.

Jakie akcesoria dobrać do szorowarki?

Pady. Bez wątpienia najbardziej popularne akcesorium do szorowarek i maszyn czyszczących. Z racji niezwykle szerokiego zastosowania pady czyszczące nadają się do każdej posadzki z wyłączeniem podłóg porowatych, antypoślizgowych, zniszczonych, nierównych itp. Do oczyszczania powierzchni z większych zabrudzeń wybieramy twarde pady, jak czarny lub brązowy. Są to agresywne pady do czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni lub zdzierania powłok zabezpieczających posadzkę. Zbudowane są z bardzo odpornych na ścieranie włókien nylonowych. Łącząc twardy pad, mocną szorowarkę (np. NR 1500) i chemię – otrzymujemy zestaw radzący sobie z każdym rodzajem brudu.

Przy posadzkach mniej zabrudzonych lub takich które chcemy czyścić regularnie, na bieżąco, idealnym rozwiązaniem są pady o średniej twardości, w kolorze zielonym lub czerwonym. Takie krążki nadają się do pielęgnacji i delikatnego, regularnego mycia. Idealnie sprawdzają się na każdej powierzchni, nawet tych drewnianych.

Jeśli natomiast chcemy wypolerować powierzchnię, wtedy wybieramy pady miękkie, jak np. kolor biały. Zbudowany jest w miękkich włókien, idealny na powierzchnie zabezpieczone i niezabezpieczone powłoką polimerową.

Szczoty. Stosowane są wymiennie z padami. Szczotki twarde świetnie sprawdzają się na powierzchniach chropowatych, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Włosie szczotki jest odporne na zużycie, można ją stosować na każdego rodzaju powierzchnię, oprócz podłóg delikatnych. Do prania wykładzin tekstylnych stosujemy szczotkę miękką

Chemia. Tutaj temat jest bardzo obszerny i polecam najpierw skontaktować się z konsultantem, opisać mu problem jak ma być używana maszyna. Środków jest kilka rodzajów, np. do bieżącego czyszczenia, do gruntownego czyszczenia, do zdzierania polimerów itd.

Środki czyszczące do bieżącego czyszczenia, to takie płyny które mogą być stosowane codziennie w sprzątaniu maszynowym lub ręcznym. Są bardzo delikatne i nie podrażniają posadzki. Przykładem takich płynów może być Blue Star. Jest to środek o bardzo przyjemnym zapachu, przeznaczony do użytku praktycznie na każdy rodzaj posadzki.
Niezwykle popularny.

Przykładem środka do gruntownego doczyszczania jest np. terradur, używany do płytek podłogowych, PCV, kamienia czy klinkieru. Rozpuszcza oleje i tłuszcze. W przypadku mocniejszych środków należy szczególną uwagę zwracać na ich dozowanie. Siłę działania środka można regulować poprzez odpowiednie rozcieńczenie, jednak z zachowaną należytą ostrożnością, tak żeby nie narazić posadzki na zniszczenie.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !