• Gwarancja do 36 miesięcy
 • Najniższa cena
 • Darmowa dostawa
 • Szkolenie gratis
 • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Wynajem maszyn czyszczących

Coraz więcej właścicieli firm zdaje sobie sprawę z wartości, jaką jest utrzymanie czystości w budynku firmowym. Pomieszczenia biurowe, hale i magazyny często stają się wizytówką firmy, a wciąż rozrastająca się branża utrzymania czystości co roku przedstawia nam coraz nowsze rozwiązania w zakresie sprzątania.

W celu utrzymania czystości na większych powierzchniach (hale, duże biura czy sklepy), niezbędne okazuje się wykorzystanie maszyny czyszczącej. Pozwala ona na codzienne mycie posadzki, nawet w mocno zatłoczonych miejscach, ponieważ podczas jednego przejazdu myje i zarazem osusza powierzchnię.

Wynajem maszyn czyszczących

Maszyny czyszczące na wynajem czy do zakupu?

Dzięki umowie najmu możemy używać przedmiotu na czas określony lub nieokreślony w zależności od konstrukcji umowy. Wszystko to w zamian za wynagrodzenie wpłacane przez najemcę urządzenia – tyle jeśli chodzi o teorię. W praktyce wygląda to tak, że możemy wynająć maszynę na okres od pół roku do trzech lat. Po upływie wyznaczonego okresu urządzenie możemy oddać, wykupić lub zamienić na nowe. Działa to bardzo podobnie jak w przypadku leasingu lub wynajmu długoterminowego na samochód.

Jakie są wady i zalety kupna maszyny do czyszczenia podłóg, a jakie leasingu i wynajmu?

Najwięcej korzyści z wynajmu krótko lub długoterminowego maszyn czyszczących czerpią firmy sprzątające, które mają ograniczone czasowo kontakty na sprzątanie. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala na wypożyczenie urządzenia dokładnie na taki okres, jaki widnieje na umowie z klientem, dzięki czemu w przypadku nieprzedłużenia umowy, maszynę można zwrócić.

Jeśli jednak planujemy wykonywać prace sprzątające przez długi okres czasu, zalecane jest kupno lub leasing, które ostatecznie okazują się być tańszą opcją od wynajmu.

W przypadku większych przedsiębiorstw, które posiadają dużą ilość posadzek do mycia, znacznie lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie zakup nowej lub używanej maszyny czyszczącej.

Przed podjęciem decyzji zalecane jest zadanie sobie kilku pytań, które znacznie ułatwią wybór:

 1. Jak często należy sprzątać posadzkę? W przypadku np. lotnisk, sklepów czy biur natężenie ruchu może zmuszać nas do codziennego czyszczenia posadzki. W takim wypadku najkorzystniejszy będzie zakup maszyny czyszczącej zamiast jej wynajmu.
 2. Czy maszyna będzie wykorzystywana przez firmę sprzątającą? Z racji tego, że większość firm sprzątających może mieć za zadanie wyczyścić wiele różnego typu pomieszczeń (u różnych klientów), najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem maszyny czyszczącej. Pozwala to na szybkie dostosowanie się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji.
 3. Czy potrzebujemy maszyny bateryjnej, czy kablowej? Jeżeli jest możliwość podpięcia urządzenia kablowego, to jest to najchętniej wybierany wariant. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, np. w halach, magazynach lub mocno zatłoczonych pomieszczeniach takich jak lotniska, lub sklepy, wtedy wybierana jest maszyna bateryjna.
 4. Jakiego rodzaju zanieczyszczenia musimy zbierać? Bardzo często różne typy maszyn czyszczących przeznaczone są do usuwania konkretnych zabrudzeń o konkretnym stopniu natężenia. Maszyna sprzątająca, której celem jest praca wewnątrz budynku oraz usuwanie prostych zanieczyszczeń jak piachu czy kurzu, może nie sprawdzić się podczas pracy na zewnątrz, lub też w bardzo zabrudzonych pomieszczeniach, jak garaże czy hale produkcyjne. Dokładne sprawdzenie miejsca pracy maszyny, oraz rodzaju zanieczyszczeń, z którymi będzie musiała sobie poradzić, pozwoli nie tylko wybrać najlepszy typ urządzenia czyszczącego, ale także ułatwi decyzję, czy lepszy będzie zakup, czy wynajem maszyny czyszczącej.
 5. Wielkość i rodzaj czyszczonej powierzchni: biuro, hala, sklep, magazyn, szpital – dobór odpowiedniej maszyny czyszczącej zależy głównie od wielkości sprzątanej powierzchni. Dzięki temu unikamy ciągłego chodzenia i opróżniania zbiorników.
Maszyny czyszczące na wynajem

Przykładowe obszary zastosowania maszyn czyszczących

Wynajem maszyn czyszczących? Kilka korzyści które Cię przekonają

Z roku na rok popularność wynajmu maszyn czyszczących rośnie w niewiarygodnie szybkim tempie, bijąc kolejne rekordy i wyprzedzając założone plany. Co jednak sprawia, że nie zakup a wynajem sprzętu czyszczącego aktualnie cieszy się największą popularnością? Przede wszystkim dostępność do najnowszych urządzeń bez konieczności wydawania większych pieniędzy.

Wynajem maszyn sprzątających numatic

Tempo wzrostu wynajmu maszyn czyszczących w latach 2016-2018 –
prognoza oraz faktyczny wynajem

Jest to świetne rozwiązanie dla firm sprzątających, które zobowiązały się do czyszczenia powierzchni na określony okres czasu, z możliwością przedłużenia kontraktu na następne lata. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednie urządzenie dla danej powierzchni, na której akurat wykonujemy usługę, a po zakończeniu umowy maszynę zwrócić lub wymienić na inną. Dodatkowo wynajem maszyn sprzątających jest dobrym pomysłem, jeśli aktualnie nie posiadamy wystarczających środków finansowych na zakup sprzętu czyszczącego.

W całym okresie wynajmu oferowane jest:

 • Nowe, nieużywane urządzenie
 • Pełna gwarancja (w przypadku urządzeń Numatic jest to 12 miesięcy od daty zakupu)
 • Możliwość zerwania kontraktu i oddania maszyny
 • Po zakończeniu umowy, możliwość oddania maszyny czyszczącej i wzięcia nowej z gwarancją, używanej, lub wykupu aktualnie używanej

Zyskujemy nie tylko elastyczność, ale i gwarancję, że do dyspozycji mamy jedno z najnowszych urządzeń dostępnych na rynku. Innym atutem jest brak konieczności przechodzenia zawiłych procedur i wypełniania papirologii jak w przypadku leasingu.

Jakie maszyny czyszczące można wynająć?

W przypadku maszyn czyszczących Numatic, w Bonus-czystość wynająć możemy wszystkie urządzenia dostępne w cenniku, w wersji bateryjnej. Z oferty tej wyjęte są urządzenia kablowe.

Najpopularniejszymi urządzeniami jest TGB 4045 oraz duża maszyna TTV 678.

Urządzenie należy dobrać w zależności od rodzaju powierzchni, na której ma jeździć. Wszystkie oferowane maszyny idealnie nadają się również na powierzchnie o dużym natężeniu ruchu, ponieważ podczas jednego przejazdu myją i oczyszczają posadzkę.

Jak wybrać najlepszą maszynę czyszczącą?

Aktualnie na rynku polskim znajdziemy wielu różnych producentów maszyn czyszczących. Przede wszystkim powinniśmy rozróżnić tych, którzy swoją ofertę kierują do masowego odbiorcy, a takich, którzy produkują tylko i wyłącznie maszyny profesjonalne, przeznaczone do długotrwałego użytku w ciężkich warunkach pracy.

Pomocny w tym wypadku może okazać się internet i opinie użytkowników. Najważniejszym aspektem jednak jest dostępność części zamiennych i lokalizacji serwisu. Jeśli serwis mieści się na terenie kraju unikniemy nieprzyjemnej niespodzianki czekania na maszynę tygodniami.

A jak dobrać najodpowiedniejsze urządzenie dla siebie? Pierwszym i podstawowym kryterium jest wielkość powierzchni. W zależności od jej wielkości dobieramy urządzenie tak, aby nie było konieczności ciągłego opróżniania i napełniania zbiorników.

Do wyboru mamy wiele urządzeń i maszyn. Do najpopularniejszych należą:

 • Maszyny czyszczące bateryjne – cięższe od kablowych, a co za tym idzie oferują lepszy docisk do posadzki. Idealne wszędzie tam, gdzie użycie kabla byłoby niemożliwe.
 • Maszyny czyszczące z fotelem dla operatora – przeznaczone dla większych powierzchni, takich jak hale i magazyny.
 • Szorowarki do podłóg – są to urządzenia do doczyszczania powierzchni mocno zabrudzonych lub dla trudno dostępnych miejsc.
 • Froterki do podłóg – wysokoobrotowe urządzenia do polerowania warstw ochronnych
 • Zamiatarki – maszyny czyszczące, które mogą pracować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Posiadają silniki elektryczne lub spalinowe
 • Maszyny czyszczące kablowe – z racji tego, że nie są ograniczone czasem sprzątania (wielkością baterii), mogą wyczyścić znacznie większy obszar. Dodatkowo są lżejsze i tańsze od swoich bateryjnych odpowiedników. Urządzenia czyszczące kablowe są aktualnie wyjęte są z oferty wynajmu – można je jednak zakupić za gotówkę lub na dogodne raty.

Czym się charakteryzuje dobra wypożyczalnia maszyn czyszczących?

Z racji na rosnącą popularność wynajmu i wypożyczeń wszelkiego rodzaju urządzeń i maszyn czyszczących, wzrosła liczba punktów oferujących taki rodzaj usług. Jak więc wybrać tą najlepszą? Przede wszystkim należy zrobić mały rekonesans, a najważniejszymi punktami powinny być:

 1. Należy sprawdzić, czy wypożyczalnia jest bezpośrednim, autoryzowanym dealerem lub importerem tych urządzeń. Im większy “łańcuszek”, przez który maszyna np. przy zepsuciu się musi przejść, tym dłuższy czas oczekiwania
 2. Dostęp do serwisu. Jest to jeden z podstawowych punktów, który należy sprawdzić już przy wyborze producenta urządzenia. Jeśli zajdzie potrzeba wysłania maszyny za granicę, może okazać się to dużym problemem i znacznie wydłużyć czas oczekiwania. Dlatego tak ważne jest znalezienie dealera, który oferuje autoryzowany serwis w Polsce
 3. Dodatki. Należy sprawdzić, czy razem z wynajmem oferowany jest np. bezpłatny pokaz przed zakupem, bezpłatne szkolenie po zakupie lub darmowy transport.
 4. Kontakt. Jest to jeden z podstawowych wymogów. Szybki kontakt pozwala nam na szybką reakcję w razie problemów z urządzeniem, a co za tym idzie nie pogarsza stosunków z naszymi dalszymi klientami

Wszystkie powyższe punkty można sprawdzić za pomocą internetu lub osobiście. Nie powinniśmy mieć problemów z ich weryfikacją.

Jak wynająć maszyny czyszczące?

Jest to jedna z najprostszych form pozyskania maszyny czyszczącej. Wystarczy:

 1. Skontaktować się za pomocą e-mail ([email protected]) lub telefonu (512 707 503). Odpowiemy na pytania dotyczące maszyn i wynajmu.
 2. Dobrać razem z konsultantem maszynę czyszczącą – dzięki przeanalizowaniu potrzeb, tj. wielkości powierzchni, rodzaju posadzki i zanieczyszczeń, nasz konsultant będzie w stanie idealnie dobrać urządzenie
 3. Wypełnić formalności związane z wynajmem
 4. Umówić się na bezpłatne szkolenie związane z obsługą konkretnej maszyny czyszczącej, które odbywa się najczęściej w miejscu, w którym maszyna będzie pracowała
 5. Odebrać urządzenie od kuriera i używać
 6. Po okresie wynajmu urządzenie można oddać, wykupić lub podpisać nową umowę na nową maszynę

Przykładowe maszyny czyszczące i ceny wynajmu

Maszyna czyszcząca Numatic TGB 3045

Numatic TGB 3045 – ok. 500-600 zł/m-c
Mała maszyna Numatic, przeznaczona na mniejsze pomieszczenia takie jak np. przychodnie, szkoły, korytarze czy biura.

Maszyna czyszcząca Numatic TGB 4045

Numatic TGB 4045 – ok. 550-650 zł/m-c
Średniej wielkości maszyna czyszcząca, która idealnie sprawdza się w sklepach, szpitalach, biurach czy szkołach.

Numatic TTV 678G – 1950-2350 zł/m-c
Jest to jedna z największych maszyn czyszczących w ofercie Numatic. Z fotelem dla operatora, idealna na hale, magazyny czy galerie handlowe.

Wypożyczalnia urządzeń sprzątających

Wypożyczalnia urządzeń sprzątających

W naszym oddziale na terenie Gliwic (dolnośląskie), istnieje możliwość wynajmu/wypożyczenia mniejszych urządzeń sprzątających, takich jak:

 • Odkurzacze
 • Szorowarki
 • Maszyny czyszczące

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, poszerzyliśmy ofertę o wynajem dniowy. Dzięki temu wypożyczenie odkurzacza piorącego szorowarek bądź innych maszyn czyszczących staje się jeszcze prostsze i bardziej opłacalne. Każdy ma możliwość wyprania dywanu, tapicerki czy też wypolerowania powierzchni i zwrócenia sprzętu na drugi dzień.

Najchętniej wybierane urządzenia:

Odkurzacz Numatic GVE 370
Numatic GVE 370 – odkurzacz do zanieczyszczeń suchych, mokrych i prania
Szorowarka Numatic NR 1500
Numatic NR 1500 – szorowarka z mocnym silnikiem, do prania i czyszczenia

Podsumowanie

Wynajem urządzeń czyszczących, to idealna propozycja dla firm sprzątających, które podpisały lub zamierzają podpisać kontrakt na sprzątanie, na określony okres czasu. Po upływie tego okresu maszynę można zwrócić, przedłużyć okres wynajmu lub wziąć na jej miejsce zupełnie nowy egzemplarz.

Jest to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wydawać na raz zbyt dużej ilości gotówki lub chcą przetestować i sprawdzić maszynę przed zakupem.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !