• Gwarancja do 36 miesięcy
 • Najniższa cena
 • Darmowa dostawa
 • Szkolenie gratis
 • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Jaki sprzęt dla firmy sprzątającej?

Rynek zasypywany jest coraz większą ilością ofert maszyn, odkurzaczy czy mopów.
Jednak czego potrzebuje dopiero co utworzona nowa firma sprzątająca? Jaki sprzęt wybrać, tak by odpowiedzieć na wymagania klientów i nie myśleć gorączkowo jak je zaspokoić?

1. Wybierz grupę docelową

Już podczas otwierania własnej działalności musisz znać zakres swojej działalności. Oczywiście w między czasie możesz ją poszerzać ale na start potrzebujesz dobrego biznes planu, który powie Ci jaką grupą docelową chcesz się zająć. W przypadku firm sprzątających najpopularniejszymi sektorami do sprzątania są:

 • domy jednorodzinne, mniejsze prace porządkowe, pranie tapicerek i okazjonalne mycie samochodów, dywanów
 • myjnia samochodowa
 • usługi związane z czyszczeniem biur i pomieszczeń biurowych lub mniejszych sklepów
 • mycie dużych pomieszczeń takich jak magazyny, parkingi samochodowe, galerie handlowe itd

2. Zrób rozeznanie w terenie

Przede wszystkim musisz sprawdzić jak wyglądają powierzchnie Twoich przyszłych klientów. Maszynę czyszczącą dobiera się głównie po obejrzeniu posadzki. Duże pomieszczenia, takie jak magazyny mogą mieć wąsko ustawione regały, co znacznie utrudnia manewrowanie każdym urządzeniem. To samo tyczy się np. sklepów, przychodni – spotkasz tam przeszkody typu ławki, wąskie korytarze, regały, stoliki.

Musisz też wiedzieć jakim środkiem transportu będziesz przewozić sprzęt, zawczasu sprawdzić czy rozmiar maszyny, a nawet kija od mopa, bo jeśli ten się nie składa, będziesz mieć problem z jego przewożeniem.

3. Małe i duże powierzchnie

Jeśli już wybrałeś swoją grupę, czas na dobór sprzętu.

Jeśli Twoimi klientami mają być osoby prywatne lub mniejsze pomieszczenia, sklepy, klatki schodowe itd. potrzebujesz zaopatrzyć się w:

 • odkurzacz piorącyNumatic GVE 370, to jeden z najpopularniejszych odkurzaczy jeśli chodzi o producenta Numatic. Jest to też opcja o tyle lepsza od innych, że można nim odkurzać również na sucho, co pozwala na zakup nie dwóch a jednego odkurzacza.
 • odkurzacz na sucho – jeśli nie chcesz urządzenia takiego jak GVE 370 (2 w 1), do zwykłego odkurzacza piorącego możesz dobrać, taki który idealnie zbiera zanieczyszczenia suche, np. Numatic HVR 200, który swoją popularnością na wyspach brytyjskich bije wszystkie inne na głowę 😉
 • wózek do sprzątania z dwoma wiaderkami. W zależności od tego ile masz miejsca do magazynowania, przewożenia i jak duże zamierzasz czyścić powierzchnie – wtedy dobierasz też rozmiar wózka. Jednym z najpopularniejszych wózków na mniejsze powierzchnie jest Numatic TM2815 G. Posiada dwa wiaderka, które odseparowują wodę brudną od czystej, wyciskarkę i małe wiaderko na niezbędne artykuły takie jak ściereczki, czy płyny.

Jeśli zamierzasz czyścić średnie lub duże powierzchnie, możliwe że potrzebujesz dwóch rodzajów urządzeń:

 • Maszyna czyszcząca, to urządzenie które pozwala podczas jednego przejazdu wyczyścić posadzkę i zebrać brudną wodę. W zależności od tego jak duża jest powierzchnia, tak dużą maszynę wybieramy. Na te największe powierzchnie idealnie sprawdzają się takie z siedzeniem dla operatora, np. Numatic TTV 678, Numatic CRO 8055, a z kolei na mniejsze najpopularniejsza z nich to Numatic TT/TTB 4045 (wersja bateryjna lub kablowa).
  Takich maszyn używa się codziennie lub kilka razy tygodniowo. Zbierają bieżące zanieczyszczenia.
 • Szorowarki i polerki. Są to maszyny, które są w użytku raz na jakiś czas. Szorowarki doczyszczają powierzchnię z większych zabrudzeń, stosuje się je również tam, gdzie dostęp do posadzki jest utrudniony. Po skończonej pracy należy zebrać wodę odkurzaczem. Najpopularniejszą szorowarką Numatic, jak również najbardziej wytrzymałą jest Numatic NR 1500. Polerki, to urządzenia wysokoobrotowe, którymi profesjonalnie poleruje się nowe warstwy ochronne na powierzchni.

Podsumowując. Jeśli wybierasz sprzęt do sprzątania musisz wiedzieć co chcesz dokładnie robić i dopiero wybierać urządzenia i akcesoria. Jeśli nie jesteś pewny tego jak to zrobić i czy Twój wybór, to najlepszy wybór – zadaj pytanie na chat, e-mail lub telefon, opisz co chcesz robić i na pewno dostaniesz odpowiedź zwrotną.

Wyposażenie firmy sprzątającej to element, na który musimy zwrócić szczególną uwagę. Profesjonalny sprzęt do sprzątania powinien być jednocześnie skuteczny i wygodny w użyciu. Inną z wymaganych cech wyposażenia dla firm sprzątających, jest wytrzymałość. W związku z częstym transportem oraz możliwymi ciężkimi warunkami pracy, urządzenia oraz akcesoria dla firm sprzątających powinny charakteryzować się dużą odpornością.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !