• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Odkurzacze profesjonalne – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli ktoś z Was w wyniku nieprzewidzianej (lub czasem przewidzianej) sytuacji, znalazł się przed dylematem wyboru odkurzacza do biura, domu czy hotelu, ten artykuł jest właśnie dla Was. Nie pierwszy raz i zapewne nie ostatni zdarza się, że przychodzą do nas klienci, którym akurat jak na złość wszystkie maszyny czyszczące jak jeden mąż, z bliżej nieokreślonych przyczyn, być może w wyniku zawirowań słonecznych odmówiły posłuszeństwa. Wtedy większość z nich zostaje postawiona przed dylematem: “który odkurzacz wybrać, żeby uniknąć takich niespodzianek?”.

Kobieta z odkurzaczem

Czego mi potrzeba?

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zapotrzebowanie jakie mamy w danym momencie. Jeżeli wybierzemy odkurzacz hotelowy o pojemności 9 litrów przy biurze metrażu 2000 metrów, to biedni ci, którym przypadnie odkurzanie i wymiana worka co dwa dni.

Musimy zastanowić się też czego oczekujemy od odkurzacza. Jakiego rodzaju zanieczyszczenia mamy w firmie, jakiego rodzaju posadzki, ile osób dziennie “przemyka” przez biuro wnosząc wciąż inne rodzaje brudu. Pomyślmy, czy pracownicy produkcji często wchodzą do biur na herbatę lub kawę i plotki z sekretarkami?

2200 W vs 1200W!

Ok, jeżeli już ustaliliśmy wszystkie aspekty naszych biurowych zanieczyszczeń, pora przejść do wyboru urządzenia. I tutaj znów się zatrzymujemy, ponieważ jak to? odkurzacz ma tylko 1200 W mocy? “Mój Zelmer w domu ma 2200 W! I to ma być profesjonalny odkurzacz, który ma utrzymać podłogę w czystości?”. Otóż tak. Moc urządzenia nie jest jednoznaczna z jego siłą ssania. Jest to tylko siła niezbędna do napędzenia turbiny ssącej. Niedowiarków zapraszamy do testów, do jednego z naszych oddziałów.

Jeżeli mamy wrażenie, że zabraknie nam mocy w odkurzaczu, możemy rozważyć zakup turboszczotki, która bardzo dokładnie będzie w stanie wyczesać nam wszelkiego rodzaju dywany i wykładziny. Dostępna jest osobno lub w zestawie z odkurzaczem Numatic Henry HVR 200 T.
Potrzebujemy odkurzacz do hotelu? Nie ma problemu. Wszystkie urządzenia oznaczone literką “Q” w nazwie mają wyciszoną pracę silnika, oczywiście znacznie umila to pobyt gości hotelowych, jednak nie są to jedyne odkurzacze, które można polecić tego typu placówkom. Wszystkie odkurzacze serii Numatic posiadają dwie prędkości pracy. Mały przycisk Hi/Low sprawia, że możemy regulować moc urządzenia na 600 W lub standardowo 1200 W. Normalna praca tych urządzeń nie jest głośna, co potwierdza wielu gości hotelowych, ale jeśli do tego zmniejszymy moc na 600 W, moc ssania spadnie bardzo nieznacznie, a poziom głośności porównywalny jest do urządzeń z wyciszoną pracą silnika i do tego znacznie oszczędza energię elektryczną, czyli co za tym idzie jest również bardziej przyjazny dla naszego środowiska.

Ciągłość pracy silnika odkurzacza

Słowem zakończenia, jeśli kiedykolwiek staniemy przed trudną życiową decyzją – wyboru profesjonalnego i dobrego odkurzacza, który posłuży nie przez rok, ale nawet do 10 lat lub więcej i będziemy musieli odkopać się w tych wszystkich danych technicznych, przypomnijmy sobie jedną i podstawową rzecz, która jest jednym z najczęściej zadawanych pytań przez naszych klientów: moc silnika, nie jest jednoznaczna z siłą ssania urządzenia. Wszystkie odkurzacze Numatic zostały skonstruowane tak, aby mogły mieć ciągłość pracy. Normalny silnik, zwykłego odkurzacza po kilku godzinach pracy spali się. Silniki Numatic są zupełnie inaczej skonstruowane. Pamiętajmy o tym.

A na koniec film z krótką prezentacją flagowego produktu, czyli odkurzacza Numatic HVR 200, nazywanego również Henrym . Cieszy się wielką popularnością na Wyspach Brytyjskich.

Źródło: https://youtu.be/s58s_VIHrQo

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !