• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Profesjonalne środki czystości dla firm sprzątających – niezbędnik

Rynek sprzątania robi się coraz ciaśniejszy. Firmy sprzątające muszą użyć argumentów, które zachęcą do korzystania z ich usług. Jednym z najważniejszych jest najwyższa jakość tych usług, a zapewnić ją mogą – oprócz doskonale wyszkolonego personelu i nowoczesnych urządzeń takich jak maszyny czyszczące – profesjonalne środki czystości. Czym się charakteryzują i do czego są przeznaczone?

Popularne preparaty do czyszczenia a chemia profesjonalna

Popularne środki chemiczne do sprzątania, jakie można kupić w każdej drogerii lub markecie, znacznie różnią się od profesjonalnej chemii gospodarczej. Zasadnicza różnica polega na tym, że ogólnodostępne środki czyszczące nie są objęte restrykcyjnymi normami, jak chemia do zastosowań profesjonalnych. Ta zaś ma za zadanie nie tylko czyścić, ale również dezynfekować. Wymóg dezynfekcji bezwzględnie dotyczy wszelkich obiektów użyteczności publicznej, takich jak sklepy, restauracje, placówki służby zdrowia czy budynki urzędów. Oprócz tego profesjonalne środki czystości zawierają znacznie silniejsze substancje powierzchniowo czynne, niż środki popularne, dzięki czemu są bardziej od nich skuteczne, a sprzątanie z ich pomocą – łatwiejsze. Specjalistyczne preparaty są też znacznie bardziej wydajne, bowiem sprzedawane są jako zaopatrzenie firm sprzątających w formie koncentratów w większych opakowaniach. Ma to swoje uzasadnienie tak samo ekonomiczne (większy pojemnik wiąże się z niższą ceną za litr) jak i ekologiczne, na podstawie zasady “less waste” – jedno opakowanie generuje mniej odpadów niż kilka mniejszych. Wszystkie wymienione cechy profesjonalnej chemii do czyszczenia pozwalają też osiągnąć wyższą efektywność sprzątania – dokładniej i w krótszym czasie. Zastosowanie preparatów profesjonalnych przekłada się zatem na obniżenie kosztów sprzątania.

Istotne znaczenie ma również bezpieczeństwo profesjonalnych preparatów czyszczących. Muszą one bowiem spełniać wyśrubowane normy Sanepidu w kwestii kontaktu z żywnością, korzystania przez alergików, itp. Nie wszystkie popularne środki czystości spełniają tak restrykcyjne wymogi.

Współczynnik pH – dlaczego odgrywa istotną rolę w sprzątaniu

Skalę pH wprowadził na początku XX wieku duński biochemik, Søren Sørensen. Wartość współczynnika oznacza, w dużym uproszczeniu, stopień kwasowości lub zasadowości wodnego roztworu określonego związku chemicznego lub mieszaniny związków chemicznych. Według skali Sørensena wartość od 0 do 6 oznacza kwaśne produkty, natomiast od 8 do 14 – produkty zasadowe. Wartość 7 oznacza, że odczyn roztworu jest obojętny (neutralny).

Jeżeli chodzi o skład środków czystości, preparaty profesjonalne dzielą się na czysto zasadowe, kwaśne i neutralne. Środki o niskim pH (kwaśnym) przeznaczone są do usuwania zabrudzeń pochodzenia nieorganicznego, jak kamień, rdza, osady wapienne, cement, nagar, itp. Są idealne do czyszczenia sanitariatów i mycia podłóg w pomieszczeniach sanitarnych. Natomiast środki o pH wysokim (zasadowym) stosuje się do usuwania zabrudzeń organicznych i tłuszczów, takich jak wosk, sadza, białko, parafina, uporczywe zabrudzenia z tłuszczów roślinnych i zwierzęcych. Używa się ich głównie w gastronomii. Preparaty o odczynie obojętnym stosuje się do czyszczenia powierzchni wrażliwych, w tym urządzeń ze stali nierdzewnej i posadzek z powłoką polimerową lub woskową.

Profesjonalne środki czystości i ich przeznaczenie

Oferta Bonus-Czystosc.pl dla firm sprzątających jest bardzo szeroka. Produkty pogrupowane są pod względem przeznaczenia i każda firma sprzątająca może wybrać środki zgodnie ze specjalizacją. Oto wybrane przykłady:

  • Preparaty do czyszczenia dywanów i wykładzin. Wśród nich można wymienić Santoemma T-clean niepieniący lub Santoemma T-foam pieniący. Oba środki przeznaczone są do wykładzin dywanowych i tapicerki. Sprzedawane w pojemnikach pięciolitrowych. Mają odczyn alkaliczny (wysokie pH, wartość 13).
  • Preparaty do czyszczenia i konserwacji posadzek. Na wyróżnienie zasługuje tu Kleen Quintab Care – środek do mycia i pielęgnacji w tabletkach powlekanych; rozpuszczalna w wodzie osłonka foliowa chroni przed kontaktem preparatu z dłońmi. Jedna tabletka wystarcza na 5-10 litrów wody, w zależności od zabrudzenia. Nadaje się do stosowania w małych i średnich maszynach czyszczących, np. Numatic, często stanowiących wyposażenie firm sprzątających. Roztwór powstaje w ciągu 5 minut od zalania tabletki (razem z osłonką) wodą i ma pH obojętne (wartość 7). Środek jest przeznaczony do mycia posadzek w supermarketach, biurach, hotelach, itp. obiektach.
  • Preparaty do czyszczenia urządzeń sanitarnych, np. skoncentrowany płyn Kleen Presticid, bardzo silnie działający, rozpuszczający wapno, rdzę i cement. Ma własności dezynfekujące (odczyn kwasowy – niskie pH o wartości 1-2). Jeszcze silniejszy jest Kleen Premium nr 1 Viskos, który ma również pH kwaśne (wartość 1) i radzi sobie z kamieniem, rdzą, mydłem wapniowym, zaprawą cementową i zabrudzeniami pochodzenia tłuszczowego. Oba płyny stosuje się w rozcieńczeniu (dozowanie 0,5-1 proc.), a więc są bardzo wydajne.
  • Preparaty dla gastronomii, np. Kleen Prestan Clear Forte – preparat do zmywarek przemysłowych. Ma odczyn kwaśny (pH 2). Nabłyszcza i nie pozostawia smug. Wysokowydajny – stosuje się go w proporcji 0,03 – 0,07 proc. Natomiast Kleen Granit to środek do czyszczenia piekarników i grillów. Ma odczyn zasadowy (pH 14). Stosuje się go bez rozcieńczenia, metodą natryskową. Rozpuszcza tłuszcz, zwęglenia i inne przypalone resztki organiczne.
  • Preparaty dezynfekujące. Szczególnie ważne obecnie, w czasie pandemii. Np. Kleen Budesin Spray off – gotowy do użycia środek do higieny i szybkiej dezynfekcji powierzchni i urządzeń, o neutralnym pH (wartość 7). Ma właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze, ponadto zabija prątki gruźlicy. Do zastosowania w sklepach, gabinetach kosmetycznych, solariach, domach opieki, szpitalach, itp.
  • Środki do profesjonalnych pralni, np. Kleen Maximo Liquid środek piorący tkaniny bez dodatku wybielacza. Przeznaczony jest do prania tkanin i dzianin naturalnych, syntetycznych i mieszanych, białych i kolorowych, grubszych i delikatnych, z wyjątkiem wełny naturalnej. Do stosowania w temperaturze 60 stopni, skoncentrowany i wysokoskuteczny.

To tylko niektóre z wielu profesjonalnych preparatów czyszczących i dezynfekujących. W ofercie firmy Bonus-Czystosc.pl znajdują się również środki czystości dla firm sprzątających, przeznaczone do czyszczenia podłóg, urządzeń ze stali nierdzewnej, środki myjące do czyszczenia powierzchni szklanych, do dezynfekcji sanitariatów, zapachowe i pozbawione zapachów. Warto zrobić tu zakupy, gdyż preparatów tych nie sprzedaje żadna drogeria ani sklep ze środkami chemicznymi powszechnego użytku. Można też wybrać odpowiedni sprzęt do firmy sprzątającej.

W obecnych trudnych czasach firmy sprzątające mają możliwość uzyskania wsparcia finansowego niezależnie czy dopiero planuje się założenie biznesu, czy już się go prowadzi. Dofinansowanie na działalność (np. na sprzęt lub akcesoria dla firm sprzątających) może pochodzić ze środków Unii Europejskiej lub z właściwego miejscowo urzędu pracy. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj: https://bonus-czystosc.pl/blog/dofinansowanie-dla-firmy-sprzatajacej

Niektóre profesjonalne produkty myjące i czyszczące mogą być stosowane nie tylko przez firmy sprzątające, ale także przez osoby prywatne w domach. Wiele z oferowanych przez bonus-czystość.pl preparatów sprzedawanych jest w opakowaniach mniejszych, wystarczających do zastosowań domowych. Wszystkie z oferowanych środków czystości posiadają odpowiednie atesty, są bezpieczne dla człowieka i likwidują wszelkie zabrudzenia znacznie szybciej i łatwiej, niż popularne środki, sprzedawane w drogeriach i marketach.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !