• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje, tel.: 509-824-134 lub email: biuro@bonus-czystosc.pl

Szorowarki do posadzek

Co to są szorowarki?

Szorowarki  to urządzenia czyszczące jednotarczowe, które pozwalają na gruntowne doczyszczenie powierzchni lub zdzieranie oraz nakładanie nowych warstw ochronnych. Dzięki nim możemy kilka razy do roku dokonać renowacji posadzki, przedłużyć jej żywot i nienaganny wygląd o następne lata, bez uciążliwego doczyszczania zniszczonej podłogi.

szorowanie

Głowica urządzenia obraca szczotką lub padem, w zależności od wielkości i przeznaczenia maszyny, robi to z różną prędkością obrotową. Wszystkie silniki szorowarek Numatic pracują z przekładnią planetarną zatopioną w oleju. Należy pamiętać, że szorowarki są sprzedawane bez układu odsysającego, co zmusza do zakupu odkurzacza do zbierania wody i płynów.

Szorowarki a maszyny czyszczące

W niniejszym artykule mowa jest to mniejszych urządzeniach do czyszczenia gruntownego lub lekkiego polerowania czyli o szorowarkach. Jeżeli jesteś zainteresowany większymi maszynami czyszczącymi, które podczas jednego przejazdu myją i od razu zbierają wodę, to zapraszamy do osobnego artykułu na temat rodzajów maszyn czyszczących, ich przeznaczenia i różnic między poszczególnymi modelami. Link znajdziesz tutaj

Wyposażenie standardowe szorowarki

Zazwyczaj w wyposażeniu standardowym szorowarki można spotkać przede wszystkim zbiornik na płyn z wodą szczotkę twardą lub uchwyt do padów. Szczotka zakładana jest bezpośrednio na głowicę, więc nie potrzebuje dodatkowych uchwytów, natomiast pady czyszczące muszą je mieć. W opisie każdego modelu szorowarki zaznaczone zostało wyposażenie standardowe, ponieważ nie jest ono jednakowe dla każdego urządzenia.

Wszelkiego rodzaju szczoty idealnie sprawdzają się do np. prania dywanów i wykładzin lub bieżącego czyszczenia powierzchni. Natomiast pady dobieramy w zależności od tego, co chcemy szorowarką wykonać. Maszyna może pracować z padami twardymi, które służą np. do zdzierania starych warstw ochronnych, z padami delikatniejszymi, które można używać do bieżącego czyszczenia posadzki – nawet codziennie, lub do polerowania powierzchni.

Przypomnijmy jeszcze raz – urządzenia te, nie posiadają standardowo układów odsysających. Należy dobrać do nich odpowiedni odkurzacz, który zbierze pozostałości po czyszczeniu pomieszczenia.

Czy wiesz, że… ?

Szorowarki, to przede wszystkim urządzenia jednotarczowe, jednak bardzo często nazywane są maszynami czyszczącymi, co może wprowadzać w błąd, ponieważ aby odróżnić jedno od drugiego, firma Numatic po przez urządzenia czyszczące rozumie maszyny, ssąco-zbierające, które służą głównie do bieżącego czyszczenia np. hal sportowych, klas, sal w szpitalach, czy lokali usługowych.

Główną różnicą między szorowarkami, a maszynami czyszczącymi jest to, że przy tych pierwszych należy wyłączyć powierzchnię z ruchu, ponieważ gruntowne doczyszczanie zajmuje sporo czasu, natomiast maszyny czyszcząco-zbierające, podczas jednego przejazdu myją i osuszają powierzchnię.

Jak dobrać szorowarkę – parametry techniczne

Najchętniej wybieranym modelem z tej kategorii urządzeń jest NR 1500, którego szerokość czyszczenia, to 16″ i jest to zarazem najczęściej spotykana szerokość pracy. Pod tym względem dobiera się również pady czyszczące oraz szczotki.

Aby jak najlepiej dobrać szorowarkę do wymogów pomieszczenia jakie chcemy czyścić, należy najpierw spojrzeć jak duże jest pomieszczenie, jak mocne zabrudzenia, jakiego rodzaju posadzka i ogólne warunki użytkowania maszyny. Jeżeli mamy małe, zabudowane pomieszczenia wybieramy jak najmniejsze urządzenie, przy trudnych warunkach pracy wybieramy mocniejszy silnik i ciężą maszynę, z lepszym dociskiem do podłogi.

Jak używać szorowarki do posadzki ?

Urządzenie zostało zbudowane z głowicy, pada lub szczoty, zbiornika oraz wygodnego uchwytu. Na gryfie znajduje się dźwignia włączająca, ustalająca kąt pochylenia oraz spust wody ze zbiornika.

Podczas pracy szorowarką należy najpierw ocenić grubość i starych powłok oraz ich zabrudzenie. Do zbiornika wlewamy od 5 do 10% specjalnego roztworu do usuwanie powłok ochronnych, np. Terradur. Rozprowadzamy płyn a następnie zdzieramy powłoki szorowarką. Zanim posadzka wyschnie stare zanieczyszczenia należy zebrać odkurzaczem. Neutralizujemy posadzkę, czyli zmywamy ją wodą i po wyschnięciu nakładamy nowe warstwy polimerowe – od 2 do 3 warstw, dzięki czemu zyskujemy zdrowy i świeży wygląd powierzchni i przedłużamy jej żywotność.

Jakie szorowarki są najchętniej wybierane?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy najchętniej wybieranym modelem jest NR 1500. Jest to urządzenie przeznaczone do ciężkich warunków, długiej pracy i mocnych zabrudzeń. W razie potrzeby można dokupić dociążenie. Posiada mocny 1500 W silnik, który pomaga np. przy krystalizacji marmuru lub obróbki parkietu.

Mniejszymi urządzeniami jest HFM 1015 (dostępny od września) z wypośrodkowaną mocą silnika 1000 W, idealnie sprawdzającym się w mniejszych pomieszczeniach oraz przy czyszczeniu dywanów oraz najmniejszy z rodziny czyli LoLine NLL 332. Ta szorowarka idealnie „wciśnie” się wszędzie tam, gdzie dostęp do podłogi jest znacznie utrudniony. W ofercie posiadamy również szorowarkę z dwoma prędkościami czyszczenia – 150 / 300 obr./min. oraz polerkę wysokoobrotową.

Nie zastanawiaj się długo

Oferta Numatic skierowana jest do każdego rodzaju instytucji, organizacji oraz przedsiębiorstwa. Szorowarki są dopełnieniem i uzupełnieniem pielęgnacji posadzek, dzięki czemu na wiele lat zachowują zdrowy wygląd nawet przy dużym natężeniu ruchu. Można je zastosować do bieżącego czyszczenia, jednak pochłania to znacznie więcej czasu. Nawet najmniejsza z nich potrafi zlikwidować „zamazy” na wypolerowanej powierzchni. Można z powodzeniem stosować je nawet w czyszczeniu kostki brukowej.

Jakie akcesoria dobrać do szorowarki do podłóg?

Pady. Bez wątpienia najbardziej popularne akcesorium do szorowarek i maszyn czyszczących. Z racji niezwykle szerokiego zastosowania pady czyszczące nadają się do każdej posadzki z wyłączeniem podłóg porowatych, antypoślizgowych, zniszczonych, nierównych itp. Do oczyszczania powierzchni z większych zabrudzeń wybieramy twarde pady, jak czarny lub brązowy. Są to agresywne pady do czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni lub zdzierania powłok zabezpieczających posadzkę. Zbudowane są z bardzo odpornych na ścieranie włókien nylonowych. Łącząc twardy pad, mocną szorowarkę (np. NR 1500) i chemię – otrzymujemy zestaw radzący sobie z każdym rodzajem brudu.

Przy posadzkach mniej zabrudzonych lub takich które chcemy czyścić regularnie, na bieżąco, idealnym rozwiązaniem są pady o średniej twardości, w kolorze zielonym lub czerwonym. Takie krążki nadają się do pielęgnacji i delikatnego, regularnego mycia. Idealnie sprawdzają się na każdej powierzchni, nawet tych drewnianych.

Jeśli natomiast chcemy wypolerować powierzchnię, wtedy wybieramy pady miękkie, jak np. kolor biały. Zbudowany jest w miękkich włókien, idealny na powierzchnie zabezpieczone i niezabezpieczone powłoką polimerową.

szczotka do szorowania podłogi. Stosowane są wymiennie z padami. Szczotki twarde świetnie sprawdzają się na powierzchniach chropowatych, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Włosie szczotki jest odporne na zużycie, można ją stosować na każdego rodzaju powierzchnię, oprócz podłóg delikatnych. Do prania wykładzin tekstylnych stosujemy szczotkę miękką

Chemia. Tutaj temat jest bardzo obszerny i polecam najpierw skontaktować się z konsultantem, opisać mu problem jak ma być używana maszyna. Środków jest kilka rodzajów, np. do bieżącego czyszczenia, do gruntownego czyszczenia, do zdzierania polimerów itd.

Środki czyszczące do bieżącego czyszczenia, to takie płyny które mogą być stosowane codziennie w sprzątaniu maszynowym lub ręcznym. Są bardzo delikatne i nie podrażniają posadzki. Przykładem takich płynów może być Blue Star. Jest to środek o bardzo przyjemnym zapachu, przeznaczony do użytku praktycznie na każdy rodzaj posadzki.
Niezwykle popularny.

Przykładem środka do gruntownego doczyszczania jest np. terradur, używany do płytek podłogowych, PCV, kamienia czy klinkieru. Rozpuszcza oleje i tłuszcze. W przypadku mocniejszych środków należy szczególną uwagę zwracać na ich dozowanie. Siłę działania środka można regulować poprzez odpowiednie rozcieńczenie, jednak z zachowaną należytą ostrożnością, tak żeby nie narazić posadzki na zniszczenie.

tag: numatic szorowarka, szorowarka numatic, szorowarka do dywanów, szorowarka do podłogi, szorowarki do posadzek używane, szczotki do szorowania podłóg, szorowarki do dywanów

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Krzyśka
Bonus-Czystość S.C.
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Gliwice
J. Kilińskiego 30A, 44-122 Gliwice
Zadzwoń do nas !