• Gwarancja do 36 miesięcy
  • Najniższa cena
  • Darmowa dostawa
  • Szkolenie gratis
  • Bezpłatne pokazy
Informacje. Gliwice: 512 707 503 Szczecin: 509 824 134 lub email: [email protected]

Czy w Polsce umiemy utrzymać czystość?

Dziś zastanowimy się, czy na przestrzeni lat zmieniło się podejście do utrzymania czystości, przede wszystkim na obiektach publicznych, np. centrach handlowych, dworcach czy szkołach?

Z racji tego, że Numatic stał się jedną z najpopularniejszych producentów w Polsce, możemy śmiało stwierdzić, że jakość sprzątania znacznie się poprawiła, od czasu wejścia tej firmy na nasz rynek. 😉

Teraz tak zupełnie poważnie, na przestrzeni lat i naszego doświadczenia w branży utrzymania czystości ( piszę to w imieniu również współpracowników) bez wątpienia można zauważyć zwiększenie świadomości tego, że aby coś dłużej służyło, należy o to dbać. Wiele sytuacji w których musieliśmy sobie poradzić w latach 90-tych z odnowieniem zaniedbanej posadzki, czy pomieszczenia dziś można by uznać za niecodzienne. Zwiększona ilość sprzedanych maszyn, a nawet sama ilość zapytań choćby szkół o tego rodzaju urządzenia dowodzi tego, że przykładamy coraz większą uwagę do dbania o czystość.

Zabezpieczanie podłogi

HFM 1515 NumaticŻeby dobrze zabezpieczyć podłogę nakładamy od 1 do 3 warstw polimerowych, które nadadzą posadzce połysk oraz zabezpieczą przed brudem i zniszczeniem. Warstwy te w przypadku, gdy są już zniszczone zdzieramy urządzeniem jednotarczowym, wyposażonym w twardy pad, np. pad czarny, zbieramy, neutralizujemy oraz nakładamy nowe, świeże warstwy sprawiając, że posadzka wygląda jakby dopiero była położona.

Do tego potrzebujemy albo profesjonalnej firmy, która zrobi to za nas, albo oprócz maszyny czyszczącej do bieżącego sprzątania, dokupujemy szorowarkę. Szorowarka ma to do siebie, że potrafi w krótkim czasie zedrzeć i nałożyć nową warstwę, możemy również używać jej do polerowania lub czyszczenia “zamazów” na wypolerowanej uprzednio powierzchni. Może nam również służyć do sprzątania, wystarczy zmienić pad lub szczotę, dołączyć do tego odkurzacz zbierający wodę (szorowarki nie posiadają układu odsysającego) i wyczyścić podłogę z bieżących zanieczyszczeń. Bardzo dobrze sprawdzają się na małych pomieszczeniach lub w miejscach, gdzie dojście do posadzki jest znacznie utrudnione.

Świadomość utrzymania czystości

automat szorująco-zbierający
Na szczęście obserwujemy wzrost świadomości m.in. instytucji państwowych, publicznych, w temacie czystości i zadbania o posadzki. Nawet w szpitale zaczęły zwracać uwagę na to iż pani z mopem nie wyczyści dokładnie nowych podłóg, a do tego z chęcią używają maszyn do bieżącego czyszczenia, które z powodzeniem może używać każdy z nas. Urządzenia te podczas jednego przejazdu myją i zbierają wode, pozostawiając posadzkę suchą i bez smug, co pozwala na uniknięcie uciążliwych znaków w stylu “uwaga! śliska podłoga” i krzyków pani sprzątającej.

Po lewej stronie mamy przykład maszyny, która jest najchętniej wybierana na mniejsze pomieszczenia lub korytarze. Jest to urzadzenie TTB 1840.

Podsumowanie

Nie tylko doświadczenie, ale również statystyki sprzedaży głównego importera maszyn Numatic w Polsce mówią same za siebie. Popyt na tego rodzaju urządzenia rośnie, co świadczy o tym, że zaczęliśmy dbać i zapobiegać, a nie tylko bezmyślnie wymieniać i próbować ratować to co zostało z niedawno nowej posadzki. Z doświadczenia wiemy, że dużo łatwiejszą i tańszą opcją jest położyć nawierzchnię raz, zabezpieczyć i sukcesywnie wymieniać oraz doczyszczać na bieżąco unikając jej zniszczenia i przymusu położenia jej na nowo.

Oni wybrali nasze urządzenia
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zadzwoń do Marcina lub Patryka
Bonus-Czystość
Lisowo 17, 73-120 Szczecin
(Chociwel)
Oddział Szczecin
Lisowo 17, Chociwel
Oddział Gliwice
Mechaników 9A, 44-109 Gliwice
Zadzwoń do nas !